Hlavní navigace

Aréna národů – 7. díl

[Tisková zpráva] Dnes jde do boje třináct soutěžících, na lavičce si odpočine jedna dívka a jeden muž. Český tým se postaví družstvům z Běloruska, Ukrajiny a Velké Británie.

Sdílet

Zhrzený Romeo
Soutěžící musejí v kostýmu a se svázanýma nohama přejít nad bazénem a po běžícím pásu, vybrat v domečku správné okénko, ze kterého jim jejich Romeo podá kytičku. Tu musejí donést na konec překážkové dráhy do velkého květináče. Pokud si vyberou špatné okno, budou muset přetrpět zásah dortem. Pořadí určí počet nashromážděných kytiček. Soutěží 2 dívky a 1 muž.

Býk a surfaři
Ani dnes se naši soutěžící býkovi nevyhnou. Soutěží najednou 2 týmy a každý z mužů musí přeběhnout arénu, od dívky dostane na krk havajský věnec, se kterým vběhne zpět do arény a musí vyšplhat na zavěšené surfařské prkno a vydržet na něm 3 vteřiny. Poté se spustí opět do písku, vyběhne zavěsit věnec a do arény může vyrazit další člen družstva. Soutěž je na 3 minuty a počítá se počet získaných věnců. Hrají 3 muži a 1 dívka.

Tsunami
Soutěží vždy 2 družstva. Nosiči vody musejí se 2 kbelíky vody přeběhnout přes pružnou dráhu, pod kterou jsou schováni 4 výrobci tsunami z ostatních 2 týmů. Ti se snaží dráhu natolik rozvlnit, aby zabránili zdárnému přenesení vody v kbelících. Pořadí určí množství přenesené vody. Soutěží 1 dívka a 2 muži jako nosiči vody a 1 dívka a 2 muži jako výrobci tsunami.

Býčí kempink
Další dnešní soutěž s býkem v aréně. Soutěží najednou 2 týmy. Soutěžící muži v kostýmu připomínajícím stan musejí proběhnout arénou s býkem, vyzvednout si od členky svého týmu lístek a uprostřed arény s býkem minimálně na 3 vteřiny „zakempovat“. Poté může vběhnout do arény další člen družstva. Soutěž je na 3 minuty, počítá se počet „zakempování“ a soutěží 2 týmy najednou. Hrají 2 muži a 1 dívka.

Král je nahý
Dívky po jedné musejí z truhly, umístěné na otáčející se plošině, vzít 1 předmět, přes běžící pás se dostat ke králi a předat mu jej. Poté vyráží další členka týmu. Pořadí určí počet zdárně přenesených předmětů. Soutěží 3 dívky a 1 muž.

Zeď šampionů
Soutěží všechny 4 týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).