Hlavní navigace

Inovovaná verze rezervačního systému ARES-3 se osvědčila v plném rozsahu

[Tisková zpráva] Jeden ze stěžejních produktů společnosti ČD – Telematika a.s., rezervační systém ARES-3, s jehož pomocí se uskuteční více než 200 000 rezervačních transakcí měsíčně z České republiky i ze zahraničí, se po tříměsíčním běžném provozním režimu u společnosti České dráhy, a.s. osvědčil v plném rozsahu. Tento systém, jehož inovovaná verze byla spuštěna v listopadu loňského roku, vyvinula společnost ČD – Telematika a.s. ve spolupráci se společností OLTIS Group a.s.

Sdílet

ARES-3 umožňuje rezervaci míst k sezení, lůžek či lehátek u každého výdejního místa společnosti České dráhy, a.s., tedy i v malých stanicích, a to nejen ve vlacích ČD, ale i kdekoliv jinde v Evropě. Jeho nespornou výhodou je také možnost předrezervace míst přes internet.

Nové řešení je méně náročné na použitý software a hardware, umožňuje jednodušší obsluhu a plný on-line přístup. Výhodou je i možnost pořizování rozsáhlých výstupů v reálném čase a přístup přes webové stránky. „Pro ARES-3 představuje toto nově nasazené řešení revoluční krok, který jeho provozovateli přináší především úsporu pořizovacích a provozních nákladů,“ říká Ing. Tomáš Vacek, ředitel úseku Systémy a technologie společnosti ČD – Telematika a.s. Tuto zásadní inovaci systému umožnil přechod z technologicky starší platformy, založené na operačním systému BS2000, na platformu Microsoft Windows spolu s přechodem na výkonný databázový systém.

ARES-3 lze plně přizpůsobit požadavkům zákazníků, kteří si tak mohou vybírat z celé škály modifikací, nebo uplatnit své individuální potřeby. „Systém ARES-3 společnosti ČD – Telematika a.s. tak může najít uplatnění jak v oblasti železniční a silniční dopravy, tak i v jiných dopravních oborech,“ podotýká Vacek. Samozřejmostí je dodržování a implementace všech standardů a doporučení o poskytování rezervačních služeb podle Mezinárodní železniční unie (UIC).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).