Hlavní navigace

ARIS Business Simulator 7.1 jako vítěz soutěže IT produkt 2009

[Tisková zpráva] Společnost IDS Scheer ČR díky produktu ARIS Business Simulator 7.1 zvítězila ve finále soutěže IT produkt roku 2009 v kategorii podnikový software.

Sdílet

Praha, 4. prosince 2009 – ARIS Business Simulator je softwarový nástroj z rodiny nástrojů ARIS Platform umožňující dynamickou analýzu a optimalizaci stávajících i nově navrhovaných podnikových procesů. Na základě zdokumentovaných procesů, doplněných o dynamické parametry jejich vykonávání, poskytuje důležité informace o úzkých místech procesů z hlediska času, nákladů a kapacit zdrojů.

Hlavním přínosem nástroje je možnost realisticky nasimulovat návrh procesu, resp. několik navrhovaných variant nového procesu, a to ještě před jeho následnou nákladnou implementací, a proces takto nejprve „odladit“ na modelu. Výsledek je zobrazen pomocí statistik a diagramů.

ARIS Business Simulator je nadstavbou nad rozšířeným a předním nástrojem pro modelování podnikových procesů ARIS Business Architect. Po vytvoření procesního modelu a jeho rozšíření o popis dynamických parametrů událostí, činností, zdrojů, větvení apod. lze daný proces, resp. skupinu procesů reálně nasimulovat v nástroji ARIS Business Simulator, který stejně jako ostatní nástroje řady ARIS používá jednotnou centrální databázi. Úpravou jak průběhu vlastního procesu, tak hodnot popisovaných parametrů lze simulovat, srovnávat a vyhodnocovat různé varianty návrhu procesu. Následně je vybrána nejoptimálnější varianta, a ta je zavedena do praxe.

IT Produkt roku jako každoročně pořádá redakce časopisu Computerworld. Pro tento rok byli finalisté rozděleni do osmi kategorií: bezpečnostní řešení, hardware, informační systémy, komunikační produkty, on-line a související služby, podnikový software, řešení pro výuku a vzdělávání a tisková řešení. Po druhém kole soutěže soupeří o prvenství 44 produktů. Všichni vítězové kategorií mají právo používat označení IT produkt roku 2009 – vítěz kategorie.

Kromě produktu ARIS Business Simulator 7.1 se ve finále v roce 2009 umístil i další produkt společnosti IDS Scheer ARIS Business Optimizer 7.1. V minulých ročnících byly oceněny produkty ARIS Business Architect for SAP a ARIS Process Performance Manager.

O společnosti IDS Scheer
IDS Scheer je přední společností na trhu software pro řízení podnikových procesů (Business Process Management – BPM) a dalších řešení a služeb pro společnosti i veřejné organizace. Společnost nabízí pomocí produktů řady ARIS Platform integrované, komplexní portfolio řešení pro strategii, design, implementaci a controlling podnikových procesů. Použitím vlastní metodiky ARIS Value Engineering (AVE) nabízí IDS Scheer ideální propojení mezi firemní strategií, podnikovými procesy, řešením IT a procesním controlingem. Neméně podstatnou roli v portfoliu hrají konzultační služby, které jsou podpořeny řadou partnerství – se společností SAP, Oracle, IBM a dalšími. Asi 3000 zaměstnanců ve více než 70 zemích obsluhuje 7000 zákazníků. Společnost založil v roce 1994 prof. August–Wilhelm Scheer a je vedena v indexu TecDAX na frankfurtské burze.