Hlavní navigace

ARQUES získá 80,2% podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

[Tisková zpráva] Společnosti Siemens a ARQUES Industries AG podepsaly dohodu o převodu 80,2% podílu společnosti Siemens Home and Office Communication Devices GmbH & Co. KG (SHC) na ARQUES s platností od 1. října 2008. „SHC je velmi solidní a zvučnou firmou s vysokým potenciálem vytváření hodnoty. Hodláme rozšířit vedoucí pozici společnosti na trhu v nejvyšším cenovém segmentu, zlepšit její celosvětovou tržní penetraci a posílit úspěšnou značku Gigaset,“ řekl výkonný ředitel firmy ARQUES Michael Schumamm.

Sdílet

Tímto krokem pokračuje Siemens ve své strategii zaměřené na tři sektory – energetiku, průmysl a zdravotnictví. „Při výběru partnera pro SHC pro nás bylo důležité zejména zajištění lokalit a zaměstnání,“ řekl finanční ředitel společnosti Siemens Joe Kaeser. O souhlas regulačních úřadů bylo již požádáno.

Součástí záruky zaměstnání je smluvní souhlas společnosti ARQUES se zachováním lokalit SHC v Německu – v Bocholtu a Mnichově – po dobu následujících tří let. Centrála společnosti bude i nadále v německém Mnichově. „V průběhu vyjednávání kladl Siemens velký důraz na to, aby zaměstnancům byla nabídnuta pozitivní perspektiva v silné společnosti se slibnou budoucností,“ řekl Schumann.

Pod vedením firmy ARQUES se očekává posílení pozice SHC jako nejlepšího výrobce ve své oblasti a vedoucího hráče na poli bezdrátových produktů ve vyšší cenové relaci. V této souvislosti se firemní produktové portfolio zaměří na aktivity s vysokou marží. K provedení cílového růstu se plánuje řada produktových inovací – například v oblasti Voice over IP – a také expanze mezinárodních aktivit společnosti. ARQUES hodlá znásobit i investice do výzkumu a vývoje ve výzkumných zařízeních v Německu a Polsku. Při úspěšném umisťování inovativních produktů SHC může ARQUES v následujících dvou letech používat značku Siemens.

SHC Gigaset – číslo 1 evropského trhu s bezšňůrovými telefony
Koncern Siemens vyčlenil společnost SHC do samostatné společnosti v říjnu 2005, jež se zabývá bezdrátovými telefony, datovými přístroji a produkty pro domácí zábavu. Tržby v obchodním roce 2007 dosáhly 792 milionů eur. Dvě třetiny tržeb SHC vytvářejí bezšňůrové telefony Gigaset. Na bezšňůrovém trhu je SHC jedničkou v Evropě a vedoucím dodavatelem celosvětově. Jen v Německu se může telefonem Gigaset pochlubit každá druhá domácnost, v Evropě je to pak každá pátá. Produkty SHC jsou vyráběny hlavně v Německu a splňují nejvyšší standardy kvality a ochrany životního prostředí. Společnost zaměstnávající 2.100 lidí má pobočky v 17 zemích a své produkty prodává v 70 státech. Se svými 1.400 zaměstnanci je moderní výrobní závod v německém Bocholtu největším zařízením SHC.

ARQUES s centrálou ve Starnbergu poblíž Mnichova se specializuje na akvizice vyčleněných společností, aby je posléze přeměnil na firmy s trvalou ziskovostí.

ARQUES Industries AG, Starnberg, Německo (www.ARQUES.de) je obchodním partnerem konglomerátů v oblasti vyčleněných společností a specialistou na přeměnu, zaměřující se na akvizici a aktivní restrukturalizaci firem v přechodných situacích, aby je pak pomocí svého týmu a svých zdrojů přeměnil na konkurenceschopné podniky s pozitivními výnosy. ARQUES revitalizuje potenciál svých dceřiných společností ku prospěchu všech podílníků a přebírá příslušnou společenskou odpovědnost. Akcie ARQUES Industries AG jsou obchodovány na regulovaném trhu (Prime Standard) na burze ve Frankfurtu pod symbolem „AQU“ (ISIN: DE0005156004) a kótovány na indexu SDAX.

Siemens AG (Berlin a Mnichov, Německo) patří mezi největší globální elektrotechnické a elektronické koncerny. Společnost zaměstnává zhruba 400.000 odborníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí produkty, navrhují a instalují komplexní řešení na míru dle požadavků zákazníků a nabízejí širokou paletu služeb dle jejich individuálních potřeb. Společnost byla založena před 160 lety a je synonymem pro technologickou dokonalost, inovaci, kvalitu, spolehlivost a mezinárodnost. V obchodním roce 2007 dosáhla společnost Siemens tržeb 72,4 miliard EUR a čistého zisku 3,9 miliardy EUR (IFRS). Další informace naleznete na internetové adrese: www.siemens.com.

Siemens Home and Office Communication Devices GmbH & Co KG je stoprocentní dceřinou společností koncernu Siemens AG. Firma se sídlem v Mnichově je zaměřena na design, výrobu a distribuci širokého portfolia produktů Siemens Gigaset, jež zahrnuje klasické bezšňůrové telefony, telefony pro volání přes pevnou linku, přístroje pro Voice over IP, routery, brány a softwarová řešení. Portfolio také obsahuje přístroje WIMAX a koncové přístroje pro domácí média, jako jsou set-top boxy. Společnost operuje po celém světě. Její hlavní výroba se nachází v německém Bocholtu, kde se produkty Gigaset vyvíjejí a vyrábějí podle nejpřísnějších kvalitních a environmentálních standardů.

Více o Siemens Home and Office Communication Devices najdete na http://www.si­emens.cz/giga­set. Další tiskové zprávy, tiskové obrázky, technické údaje a materiály ke stažení najdete na www.siemens.com/gi­gaset/press.