Hlavní navigace

SPOLEČNOST MCAFEE OTEVÍRÁ NOVOU ÉRU ZABEZPEČENÍ POČÍTAČŮ

[Tisková zpráva] Průlomová technologie Artemis společnosti McAfee využívá novou, v reálném čase fungující, službu na bázi cloud computingu, která významně snižuje riziko vyplývající z vystavení počítače nově se objevujícím hrozbám

Sdílet

Praha, 9. září 2008  – Společnost McAfee Inc. (NYSE: MFE) oznámila technologický průlom, který znamená změnu způsobů, jimiž se počítače chrání proti virům, červům, trojským koním a dalším škodlivým programům. V důsledku nové technologie úroveň zabezpečení počítačů dramaticky vzroste.Technologie společnosti McAfee nazvaná Artemis využívá internetovou službu hostovanou laboratořemi Avert® Labs společnosti McAfee. Výsledkem je účinná ochrana poskytovaná v okamžiku, kdy se do počítače chystá vniknout škodlivý program. Artemis je první technologií, která uživatelům počítačů nabízí ochranu proti útokům, aniž by přitom bylo nutné provádět tradiční plánování aktualizací a instalovat do počítačů stále nové definice hrozeb.

Vladimír Brož, Territory Manager pro ČR a SR uvádí: „Autoři malwaru používají stále důmyslnější techniky. Počet útoků, jejichž pachatelé jsou vedeni finanční motivací, stále roste a v současnosti představuje tento typ 80 % veškerých útoků. Útoky se dnes realizují především přes web nebo e-mail a velká většina současného malwaru je vytvářena proto, aby tyto programy obětem nepozorovaně kradly citlivé informace. FBI odhaduje, že úspěšný útok znamená pro jednotlivého uživatele v průměru ztrátu 1 200 dolarů, ovšem v případě podniků představuje tato částka více než 350 000 dolarů. Organizace jsou navíc vystaveny hrozbě úniku dat, výpadku obchodních procesů, ztrátě produktivity a porušení shody s regulačními požadavky. Uživatele jsou ohroženi především krádežemi identity.“ Dále dodává: „Technologie Artemis společnosti McAfee znamená v boji proti kybernetické kriminalitě významnou novou zbraň. Bezpečnostní produkty společnosti McAfee dokáží díky této technologii poskytovat ochranu před současnými i budoucími hrozbami.“

Konec zpoždění systému zabezpečení
Tradiční způsob detekce malwaru je založen na databázích obsahujících definice hrozeb; tyto databáze jsou uloženy na počítačích uživatelů. Tento přístup vyžaduje, aby databáze hrozeb na všech počítačích byly doplněny o nové definice vždy, když se objeví nový škodlivý kód – pouze tak lze zajistit, aby bylo možné detekovat aktuální hrozby. V důsledku toho ale vzniká prodleva/zpoždění mezi první identifikací určité hrozby a dostupností ochrany na všech počítačích.

„Tradiční přístup detekce malwaru založený na definicích již nepostačuje,“ uvedl Charles Kolodgy, ředitel výzkumu pro službu Security Products ve společnosti IDC. „Chování uživatelů prochází změnami a celá oblast počítačových hrozeb se prudce vyvíjí. Technologie detekce malwaru s tímto vývojem obecně nedrží krok. Program společnosti McAfee představuje velký posun ve způsobech, jimiž lze reagovat na masivní nárůst malwaru. Zatímco v posledních letech jsme byli svědky inovací autorů malwaru, přístup společnosti McAfee vrací inovační iniciativu zpět na stranu obrany.“

Artemis je první technologie, která odstraňuje výše popsanou prodlevu, tj. zpoždění, které má ochrana oproti útočníkům. Artemis umožňuje rychlou reakci na hrozby i v případech, kdy ještě nebyly vydány příslušné soubory definic. Jakmile je podezřelý soubor detekován na počítači, chráněném produktem společnosti McAfee obsahujícím technologii Artemis, tato technologie zajistí spojení se servery společnosti McAfee a v reálném čase rozhodne, zda podezřelý soubor je škodlivý, nebo ne. Kontrola proběhne v řádu sekund a uživatel nezaznamená prakticky žádné zdržení.

Služba Artemis využívá principů cloud computingu, a výrazně se tak liší od všech předcházejících systémů klasifikace a identifikace škodlivého softwaru. Je založena na tzv. platformě Community Threat Intelligence, jež zahrnuje know-how výzkumníků společnosti McAfee, obrovské databáze hrozeb a vstup do systému v reálném čase z desítek milionů systémů chráněných softwarem McAfee. Tento přístup zajistí, že zabezpečení společnosti McAfee bude pracovat ještě účinněji.

Hlavní přínosy technologie Artemis

  • Zmenšení zpoždění (časových prodlev) v aktualizaci zabezpečení z hodin nebo dní na pouhé sekundy
  • Kombinace modelů založených na blacklistech (seznamech zákazů) a whitelistech (seznamech povolení)
  • Dynamická služba založená na cloud computingu, která poskytuje ochranu v reálném čase
  • Snadná instalace
  • Žádné další poplatky pro uživatele.

Dostupnost
Technologie Artemis je aktuálně dostupná jako součást služby McAfee Total Protection, jež je určena malým a středním společnostem. Ještě v průběhu září 2008 bude technologie k dispozici také v rámci služby McAfee VirusScan® Enterprise a v produktech určených pro koncové uživatele; zde se bude označovat jako Active Protection. Technologie Artemis bude k dispozici bez jakýchkoliv dodatečných poplatků.

Další informace
Další informace o technologii Artemis jsou k dispozici na webu společnosti McAfee na adrese http://www.mca­fee.com/artemis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).