Hlavní navigace

Asiana nejúspěšnějším prodejcem letenek Českých aerolinií

[Tisková zpráva] Cestovní a dopravní agentura ASIANA se stala nejúspěšnějším prodejcem letenek Českých aerolinií za rok 2007. Cenu včera převzala na slavnostním večeru českého národního dopravce s největším podílem na domácím trhu výkonná ředitelka Asiany Šárka Litvinová.

Sdílet

Praha, 11. dubna 2008 – Nejlepším prodejcem letenek Českých aerolinií za rok 2007 je společnost Asiana. Ocenění převzala včera na slavnostním večeru v Kongresovém centru na Vyšehradě výkonná ředitelka společnosti Šárka Litvinová.

„Ocenění za nejvyšší prodej letenek našeho národního dopravce – Českých aerolinií nás zejména zavazuje do dalšího období,“ uvedla Šárka Litvinová bezprostředně po převzetí ceny. „Neustále se snažíme zdokonalovat služby pro naše zákazníky, včetně firemních – jde například o zvláštní VIP servis, internetová řešení Letuska.cz a Superletuska.cz, vízový servis zdarma, ubytování a mnoho dalších. Protože jsme největším prodejcem, můžeme nabídnout i nejnižší ceny letenek při zachování vysoké úrovně služeb.“

„Asiana získala první místo jako největší prodejce letenek Českých aerolinií z řad IATA agentur. Na předních místech žebříčku prodejů se přitom umísťuje pravidelně. To svědčí o vzájemné dlouhodobé a úspěšné obchodní spolupráci, které si velmi vážíme,“ řekl viceprezident pro prodej Českých aerolinií Petr Řehák.

Více než třetinu letenek (35,3 procenta) si zákazníci Asiany koupili vloni prostřednictvím specializovaných portálů Letuška a Superletuška. Nejčastěji žádanými destinacemi byly Brusel, Moskva, Paříž a Londýn, z mimoevropských New York, Bangkok, Shangai a Peking. Celkem Asiana vyslala v roce 2007 své klienty na více než tisíc cílových míst na všech světových kontinentech, průměrná cena letenky činila 11 401 Kč včetně všech poplatků.