Hlavní navigace

České Asseco CE přechází na akcie znějící na jméno

[Tisková zpráva] Asseco Central Europe registrované v České republice oznamuje změnu formy akcií společnosti – z akcií znějících na majitele přechází na akcie znějící na jméno.

Sdílet

K této změně dochází na základě rozhodnutí jediného akcionáře ze dne 25. srpna 2010 a týká se všech akcií společnosti. Do obchodního rejstříku byla zapsána dne 8. září 2010. Jediný akcionář tak svým rozhodnutím reagoval na novelu zákona o veřejných zakázkách, která od poloviny září umožňuje účast ve výběrových řízeních pouze akciovým společnostem s akciemi znějícími na jméno.

Asseco Central Europe
Asseco Central Europe je silným regionálním softwarovým centrem pro střední Evropu. Specializuje se na vývoj softwarových řešení, integraci a poskytování služeb a produktů s vysokou přidanou hodnotou pro všechny segmenty. Vzniklo v červenci 2009 integrací Asseco Slovakia a Asseco Czech Republic, dvou dodavatelů komplexních IT projektů pro organizace veřejné správy či velké komerční subjekty. Obě společnosti si v tomto uskupení ponechaly svou právní subjektivitu, mají však jednu společnou organizační strukturu a obchodní strategii. Obchodní název Asseco Central Europe pak byl zaregistrován v obou zemích na jaře 2010. V současné době má společnost více než 900 zaměstnanců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).