Hlavní navigace

Na středoevropském trhu IT vznikla dvě velká obchodní uskupení – Asseco Central Europe a Asseco Solutions

[Tisková zpráva] Společnosti Asseco Slovakia, Asseco Czech Republic, LCS International a DATALOCK vstupují do nové éry svého podnikání na středoevropském trhu IT. Dnes na jejich místě vznikají dvě silná obchodní uskupení s nebývale širokým portfoliem produktů a služeb – Asseco Central Europe a Asseco Solutions. Tím se završila další fáze konsolidačního procesu v rámci skupiny ASSECO, která odstartovala letos v únoru.

Sdílet

Tato dvě obchodní uskupení pokrývají celou škálu produktů a služeb od ERP systémů, přes specializované IS pro veřejnou správu a komerční instituce, až po geografické a provozně-technické systémy. Zastřešujícím subjektem bude Asseco Central Europe (Asseco CE), které vzniká integrací společností Asseco Slovakia a Asseco Czech Republic. Obě tyto firmy jsou především dodavateli komplexních IT projektů pro organizace veřejné správy či velké komerční subjekty. Podobný proces podstoupily i jejich dceřiné společnosti – slovenský DATALOCK a česká LCS International. Ty se zabývají vývojem, implementací a podporou podnikových informačních systémů (ERP). Od dnešního dne vystupují pod názvem Asseco Solutions.

Jozef Klein, prezident Asseco CE a zároveň generální ředitel Asseco Slovakia, ke startu obou uskupení říká: „Projekt integrace je dalším přirozeným krokem k posílení pozice skupiny na evropském IT trhu s cílem stát se v této oblasti podnikání jedním z jeho lídrů. Zároveň je logickým završením dosavadního vývoje konsolidace ve skupině ASSECO i reflexí současných trendů na světových IT trzích.“

Asseco CE je pilotním projektem v rámci skupiny ASSECO, šesté největší IT skupiny v Evropě. Jeho cílem je vytvořit silné regionální SW centrum pro střední Evropu v oblasti integrace, poskytování IT služeb a produktů s vysokou přidanou hodnotou pro všechny segmenty. Chce zvýšit svůj prodejní potenciál, svou konkurenceschopnost i podíl na středoevropském trhu, a to především prostřednictvím společné strategie vývoje nových řešení, sdílením znalostí a rozšířením nabídky pro své zákazníky. V Česku i na Slovensku se bude Asseco CE zaměřovat na velké obchodní příležitosti v komerčním a veřejném sektoru. Obě společnosti tvořící Asseco CE si ponechávají svou právní subjektivitu (tzn. Asseco Czech Republic, a.s. a Asseco Slovakia, a.s.), budou však mít jednu společnou organizační strukturu – tedy jedno vedení, HR, IT, jedny Finance a jeden Sales & Marketing. Od 1. ledna 2010 rovněž společný rozpočet. Naproti tomu LCS International a DATALOCK se přejmenovávají na Asseco Solutions s registrací v Česku a na Slovensku.

Jan Přerovský, viceprezident pro Sales & Marketing Asseco CE a zároveň generální ředitel Asseco Czech Republic dodává, co tato změna přinese zákazníkovi: „Především bude moci využít na českém území osvědčená slovenská řešení a naopak česká na Slovensku (např. slovenské bankovní systémy, českou digitální telematiku). Díky sdílení know-how tak dojde k rozšíření nabídky a ke zvýšení úrovně produktů a služeb. Nové spojení tedy zákazníkovi přinese především větší pružnost při reakci na jeho požadavky na území obou zemí.“

Asseco Central Europe
Obchodní uskupení Asseco Central Europe je silným regionálním SW centrem pro střední Evropu v oblasti integrace, poskytování IT služeb a produktů s vysokou přidanou hodnotou pro všechny segmenty. Vzniklo v červenci 2009 integrací Asseco Slovakia a Asseco Czech Republic, dvou dodavatelů komplexních IT projektů pro organizace veřejné správy či velké komerční subjekty. Obě společnosti si v tomto uskupení ponechala svou právní subjektivitu, mají však jednu společnou organizační strukturu. V současné době má Asseco Central Europe v Česku a na Slovensku téměř 1 000 zaměstnanců.

Asseco Solutions
Obchodní uskupení Asseco Solutions vzniklo v červenci 2009 sloučením dvou významných producentů podnikových informačních systémů – české společnosti LCS International a slovenské firmy Datalock. Díky tomu dnes nabízí široké spektrum produktů pro potřeby společností všech oborů a velikostí. ERP systémy Helios jsou například držiteli mnoha ocenění, např. ERP Czech nebo Microsoft Technology Awards. Naproti tomu systémy Datalock doplňují vhodně nabídku specificky zaměřenými produkty. Více informací najdete na www.assecosolu­tions.eu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).