Hlavní navigace

Další společnost Asseco Group – Asseco South Eastern Europe SA – na Varšavské burze

[Tisková zpráva] Dne 28. října 2009 se poprvé začaly obchodovat akcie společnosti Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) na Varšavské burze (WSE). Asseco SEE tak získala finanční kapitál v celkové hodnotě 21,5 milionu EUR, který využije na financování dalších akvizic.

Sdílet

Prostřednictvím veřejné emise akcií určené kvalifikovaným investorům získalo Asseco SEE částku téměř 30 mil. PLN (cca 6,5 mil. EUR, které doplnily další investice od Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) ve výši 15 mil. EUR. Celkový finanční kapitál získaný na burze představuje hodnotu 21,5 mil. EUR. Tyto prostředky chce firma použít na další akvizice, které plánuje uskutečnit ještě do konce tohoto roku. EBRD navíc společnosti poskytla úvěrový příslib ve výši 7 mil. EUR. V blízké budoucnosti chce Asseco SEE získat čtyři společnosti, které by doplnili její portfolio jak po stránce produktové, tak i geografické a jenž působí na trzích v Rumunsku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Kosovu, Albánii a v Turecku.

„Díky současné situaci na trhu mají společnosti nejenom větší zájem o spolupráci s námi, ale také o přerozdělení svých kontrolních podílů,“ vysvětluje Piotr Jeleński, prezident Asseco SEE. Společnost Asseco SEE, balkánský pilíř Asseco Group, je další veřejně obchodovatelnou společností skupiny. Kromě ní jsou na Varšavské burze již kótovány Asseco Poland (ACP), Asseco Business Solutions (ABS) a Asseco Slovakia (ACS), která v červenci 2009 vytvořila s Asseco Czech Republic seskupení Asseco Central Europe.