Hlavní navigace

Asseco spouští vlastní informační portál na podporu rozvoje eGovernmentu v České republice

[Tisková zpráva] Společnost Asseco Czech Republic, tradiční hlavní partner konference Internet ve státní správě (ISSS), dnes spouští na stránkách www.eobec.eu vlastní informační portál pro podporu rozvoje eGovernmentu v České republice. Chce tak svým dílem přispět k probíhající elektronizaci veřejné správy a zároveň současným i potenciálním zákazníkům (zejména obcím a krajům) nabídnout produkty, které by jim pomohly splnit legislativní povinnost stanovenou zákonem č.300/2008 Sb.

Sdílet

Jan Přerovský, generální ředitel Asseco Czech Republic: „Tento zákon revolučně mění od 1. července povinnosti orgánů státní moci. Pro řadu organizací by se bez důkladné přípravy mohl stát obtížně dosažitelnou metou. Proto jsme se rozhodli zřídit tento portál a jako symbol jsme si zvolili vrchol hory – kótu 300/2008. Stejně jako vysokohorská výprava využívá služeb horských průvodců, i my bychom chtěli podat obcím a úřadům veřejné správy pomocnou ruku při zvládání elektronizace veřejné správy.“

Současní i potenciální zákazníci společnosti na něm najdou nejenom odpovědi na nejrůznější otázky, které je napadnou v souvislosti s eGovernmentem, ale také konkrétní řešení a nástroje, které jim pomohou zvládnout legislativní požadavky. A právě v tom se liší od ostatních informačních portálů. Kromě toho lze na portálu najít konkrétní ukázky práce s produktem eObec (včetně video ukázek).

Portál eObec.eu, který dnes startuje s těmi nejaktuálnějšími tématy, bude postupně doplňován o taková témata, jako jsou datové sklady, work flow nebo podpora řídících a rozhodovacích procesů (business inteligence). Kromě toho obsahuje sekci, kde si je možné po jednoduché registraci stáhnout podrobnější informace a další zajímavé dokumenty a materiály. Samozřejmostí jsou odkazy na vybrané portály věnující se stejné problematice.

Více informací najdete na www.eobec.eu.