Hlavní navigace

Asseco úspěšně završilo další fázi konsolidace v rámci skupiny – zfúzovalo se společnostmi BERIT a BERIT services

[Tisková zpráva] Dne 1. května 2009 došlo k fúzi sloučením společnosti BERIT a její dceřiné firmy BERIT services s mateřskou společností Asseco Czech Republic. Obě se tak staly samostatnou divizí této společnosti. V jejím čele zůstane bývalý generální ředitel firmy BERIT Radek Levíček. Zahraniční dceřiné společnosti BERIT GmbH a BERIT AG si zachovaly svá jména a byly převedeny jako 100% dceřiné společnosti na Asseco Czech Republic. Právní účinky této fúze byly ve stejný den zapsány do příslušných obchodních rejstříků.

Sdílet

Tímto krokem byla úspěšně dokončena další fáze konsolidace v rámci skupiny ASSECO, která přináší těsnější propojení společností Asseco Czech Republic a BERIT. Fúzí sloučením tak došlo k zániku společností BERIT a BERIT services, kterému předcházelo jejich zrušení bez likvidace a veškeré jmění těchto zanikajících společností včetně práv a povinností z pracovně-právních vztahů přešlo na Asseco Czech Republic jako společnost nástupnickou.

Jan Přerovský, generální ředitel Asseco Czech Republic: „Tento krok je završením postupného procesu transformace, který je plně v souladu se současnými aktivitami naší firmy. Sloučení se společností BERIT posílí naši spolupráci se zákazníky a zároveň povede k rozšíření současné nabídky služeb o produkty z oblasti geografických (produkt LIDS) a provozně-technických informačních systémů (produkt TOMS), ve kterých firma BERIT patřila mezi významné tuzemské dodavatele.“

Společnost BERIT je známa na českém trhu rovněž jako dodavatel systémů pro správu majetku. Kromě České republiky doposud působila prostřednictvím dceřiných společností a partnerské sítě také v zahraničí – především v Německu, Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Polsku, Rakousku a na Slovensku. Koncem loňského roku se jí podařilo například ve Švýcarsku zvítězit ve výběrovém řízení, na jehož základě bude nejdelší železniční tunel světa Gotthard zdokumentován jejím softwarovým systémem LIDS. Zprovoznění 57 km dlouhého tunelu mezi Zürichem a Milánem je plánováno na konec roku 2017.

Pro zákazníky firmy BERIT přinese fúze rozšíření současné nabídky služeb o produktové portfolio skupiny ASSECO v České republice v oblasti komplexních informačních systémů, podpory rozhodování, řízení firemního obsahu, podnikové infrastruktury a čipových karet.

Asseco Czech Republic
Asseco Czech Republic, majoritní vlastník LCS International, patří mezi nejvýznamnější poskytovatele komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií v České republice. Realizuje náročné projekty jak pro komerční sféru, tak pro státní správu a samosprávu. Jedná se například o informační systémy pro územně správní celky, specializované informační systémy pro ministerstva financí, vnitra, dopravy a spravedlnosti ČR. Má dlouholeté zkušenosti s integračními a outsourcingovými projekty, u kterých klade silný důraz na bezpečnost. Pro své zákazníky je stabilním partnerem, který jim pomáhá řešit veškeré procesy spojené s informačními technologiemi. Počínaje IT infrastrukturou, zálohováním, virtualizací serverů a desktopů, přes ERP systémy a specializované aplikace vyvíjené na míru, až po ECM či BI řešení pro podporu řídících a rozhodovacích procesů. Pro finanční instituce a subjekty kapitálového trhu poskytuje např. outsourcing provozních systémů, dodává jim portály, systémy pro přímé bankovnictví, systémy založené na čipových kartách atd. Od ledna 2007 je součástí silné mezinárodní skupiny ASSECO, šesté největší IT skupiny v Evropě. Firma je držitelem prestižního ocenění IT produkt roku 2008 a vítězem Microsoft Technology Awards 2008. V současnosti ve firmě pracuje 556 zaměstnanců.

Informace o dalších vydaných tiskových zprávách, zmínkách o Asseco Czech Republic v médiích a články našich odborníků naleznete na http://www.as­seco.cz/cs/tis­kovy_servis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).