Hlavní navigace

ASTRA nyní nabízí 55 kanálů v kvalitě HD

[Tisková zpráva] Praha, 21. října 2008. – SES ASTRA z holdingu SES (kód na burzách Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG) dnes oznámila, že během posledních tří měsíců výrazně vzrostl počet kanálů v kvalitě HD (High Definition) vysílaných prostřednictvím satelitního systému ASTRA. Na začátku října 2008 ASTRA přenášela celkem 55 kanálů s vysokým rozlišením – což oproti srpnu znamená nárůst o 13 kanálů, respektive 30 procent. Celá skupina SES, kam spadá SES ASTRA, SES AMERICOM a SES NEW SKIES, dnes vysílá celkem 137 kanálů v kvalitě HD.

Sdílet

ASTRA se svými 55 kanály HD vysílanými z hlavních orbitálních pozic představuje nejvýznamnější platformu HDTV v celé Evropě; zajišťuje i přenos kanálů HD v rámci nejdůležitějších balíčků placených televizních programů v Evropě, jako je např. Sky ve Velké Británii; CanalSat ve Francii; Premiere v Německu; Digital+ ve Španělsku; Viasat v Dánsku, Švédsku, Norsku a Finsku; Canal Digitaal v Nizozemí; TV Vlaanderen v Belgii; a konečně i Skylink v České republice a na Slovensku. ASTRA kromě toho nabízí kanály v kvalitě HD pro nejvýznamnější veřejnoprávní televize v Evropě, jako je BBC ve Velké Británii, ARTE v Německu, ORF v Rakousku a TVP v Polsku.

Alexander Oudendijk, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA, k tomu poznamenává: „Rychlý nárůst počtu kanálů v kvalitě HD jasně ukazuje na to, že HDTV je v Evropě skutečně na vzestupu. Díky novým kanálům ještě vylepšíme již tak bohatou řadu kanálů HD a vybudujeme velmi atraktivní nabídku HD na našich hlavních orbitálních pozicích. Rostoucí počet předních vysílacích společností, které se rozhodly pro systém ASTRA, dokazuje, že jsme se stali hlavní platformou v Evropě pro vysílání prémiového obsahu v kvalitě HD.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).