Hlavní navigace

ASTRA2Connect – Satelitní širokopásmový internet je osvědčený způsob, jak se zbavit tzv. „bílých míst“

[Tisková zpráva] ASTRA2Connect získává čtvrtletně 10 000 nových uživatelů. Služba je dostupná již ve 14 zemích Evropy. Jednoduchá instalace zařízení, přístup k širokopásmovému internetu kdekoliv na celém území státu.

Sdílet

Praha, 27. července 2009: Dva roky po uvedení služby ASTRA2Connect, obousměrného širokopásmového internetu, společnost SES ASTRA, člen skupiny SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG) oznamuje, že je mimořádně spokojená s úspěšným přijetím služby mezi zákazníky na evropském trhu. Služba ASTRA2Connect je dostupná ve 14 zemích Evropy, včetně Německa, Francie, Velké Británie, zemích Beneluxu, Španělska, Itálie a států střední i východní Evropy. V současnosti služba získává čtvrtletně 10 000 nových uživatelů. Služba ASTRA2Connect je mj. v nabídce takových společností jako Deutsche Telekom nebo firmy ze skupiny France Telecom.

„Jsme hrdí na to, že si služba ASTRA2Connect našla na evropském trhu tolik zákazníků,“ uvedl Norbert Willems, výkonný ředitel ASTRA Broadband Services. „Dynamický růst a dostupnost ve 14 evropských zemích jasně ukazuje na to, že nabízíme skutečně výjimečný produkt pro domácnosti ležící mimo dosah tradičních širokopásmových sítí. Služba ASTRA2Connect je k dispozici okamžitě a nevyžaduje prakticky žádné dodatečné investice, protože telekomunikační infrastruktura je již k dispozici. Stačí si pouze pořídit příslušné zařízení pro příjem satelitního signálu.“

Inovativní technologie ASTRA2Connect nabízí alternativu plně interaktivního obousměrného širokopásmového připojení k internetu. To uvítají zejména zákazníci v regionech s nedostatečným pokrytím tradičnými širokopásmovými sítěmi. Instalační sada obsahuje modem, parabolu (o průměru 75 až 80 cm) a zařízení usnadňující instalaci samotným zákazníkem. Službu ASTRA2Connect lze navíc využít k telefonování (VoIP) a příjmu televize z hlavní orbitální pozice ASTRA na 19,2°, resp. 28,2° vých. délky. V Česku a na Slovensku se služba ASTRA2Connect nabízí prostřednictvím satelitní platformy Skylink.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).