Hlavní navigace

SES ASTRA PODEPISUJE DOHODU O DISTRIBUCI SLUŽEB ASTRA2CONNECT V BELGII A NIZOZEMÍ

[Tisková zpráva] Společnost Satelliet Electronics se stává novým distribučním partnerem pro služby obousměrného širokopásmového připojení přes satelit, zajišťované firmou SES ASTRA Uvede ji na trh již letos v červnu.

Sdílet

Praha, 24.4.2008: Lucemburská společnost SES ASTRA z holdingu SES (kód na burzách Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), podepsala rámcovou smlouvu s belgickým poskytovatelem Satelliet Electronics v oblasti marketingu a prodeje služeb obousměrného širokopásmového připojení přes satelit s názvem ASTRA2Connect na území Belgie a Nizozemí. Ve snaze poskytovat vysoce kvalitní a konkurenceschopné služby VoIP (Voice over IP) pak Satelliet Electronics uzavřela rámcovou spolupráci s firmou Siemens, společností BudgetPhone, která je poskytovatelem služeb VoIP v Nizozemí, a také poskytovatelem služeb Ardigo Beheer. Nový produkt bude od 1. června 2008 nabízen koncovým uživatelům na komerční bázi.

ASTRA2Connect představuje výhradně satelitní řešení širokopásmového připojení. Nabízí se a prodává prostřednictvím velkoobchodníků a poskytovatelů služeb připojení k Internetu všem zákazníkům z řad domácností. Moderně řešená infrastruktura produktu ASTRA2Connect nabízí obousměrné pevné připojení k Internetu zaručující vysokou spolehlivost. Připojení je k dispozici za paušální poplatek, který zahrnuje i hlasové služby VoIP. S nízkými náklady lze pořídit zařízení umístěné u účastníka, tedy modem a parabolu, které se dodávají včetně nástrojů pro snadnou instalaci přímo zákazníkem. ASTRA2Connect je jedinečnou příležitostí pro širokopásmové připojení k Internetu u zákazníků žijících v regionech bez nabídky pozemních širokopásmových služeb.

Produkt ASTRA2Connect byl poprvé uveden na trh v dubnu 2007 a dnes je k dispozici v těchto evropských státech: Německo, Rakousko, Švýcarsko, Irsko, Francie, Polsko, Itálie, Belgie a Nizozemí.

„Dohoda se společností Satelliet Electronics ukazuje na to, že produkt ASTRA2Connect se na evropském trhu úspěšně rozvíjí,“ uvedl Alexander Oudendijk, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA. „Nyní budeme schopni reagovat na značnou poptávku po tomto produktu i v oblasti Beneluxu.“

„S produktem ASTRA2Connect chceme oslovit především zákazníky v oblastech, kde se musejí spoléhat na pomalé a drahé vytáčené připojení. Dobrou příležitostí na trhu je však i sektor rekreačních služeb a přímořský trh,“ uvedl Michel Anusiç, manažer prodeje ze společnosti Satelliet Electronics. „Díky ASTRA2Connect můžeme na těchto trzích levně nabídnout pevné vysokorychlostní připojení k Internetu, včetně hlasových služeb VoIP.“