Hlavní navigace

ASUS EeeKeyboard PC – počítač v klávesnici

[Tisková zpráva] ASUS uvedl na trh EeeKeyboard PC – plnohodnotné PC ukryté v štíhlé hliníkové klávesnici. Tento přenosný počítač vážící pouhý 1 kg lze připojit k jakémukoli televizoru HDTV*, monitoru* nebo projektoru*, čímž se rázem promění v osobní počítač. Zařízení disponuje i vestavěným multidotykovým displejem s úhlopříčkou pět palců, jehož prostřednictvím se dá ovládat kurzor na obrazovce a spouštět programy, odesílat textové zprávy nebo ovládat přehrávač multimédií.

Sdílet

Plnohodnotné PC k práci doma i na cestách
Lehký a skladný počítač EeeKeyboard PC se skvěle hodí k práci doma či v kanceláři. Dá se připojit k HDTV* a proměnit jej tak v rodinné multimediální centrum nebo propojením s monitorem* získat běžné PC. Po připojení k projektoru* ho lze využívat jako nástroj pro spouštění prezentací.

EeeKeyboard PC je vybaveno SSD diskem odolným proti otřesům, dále vestavěným mikrofonem a stereofonními reproduktory, které umožní využít všechny funkce EeeKeyboard PC bez dalšího příslušenství.

UWB bezdrátové připojení displeje
Uživatelé mohou využívat bezdrátovou platformu s UWB (Ultra-wideband) bezdrátovým připojením displeje, které umožňuje streamovat videa v rozlišení HD 720p do zobrazovacího zařízení vzdáleného až 5 metrů. Ostatní data lze přenášet až do vzdálenosti 10 metrů.

Multidotykový displej s úhlopříčkou 5"
EeeKeyboard PC disponuje interaktivním multidotykovým displejem s úhlopříčkou 5". V základním nastavení pracuje jako touchpad, s jehož pomocí se ovládá kurzor na hlavní obrazovce. Lze jej však nastavit tak, aby zobrazoval klávesové zkratky a zástupce a uživatelé mohli snadněji spouštět programy a přistupovat k obsahu na internetu. A konečně, dokáže zobrazit rozhraní přehrávače multimédií a umožnit procházení, výběr a přehrávání skladeb jediným dotykem prstu.

Ceny a dostupnost
EeeKeyboard PC bude v České republice dostupný na začátku června letošního roku za 13 990 Kč s DPH ve verzi 16 GB SSD, respektive 15 090 Kč s DPH ve verzi 32 GB SSD.

Technické parametry
Název modelu: EK1542
Operační systém: Windows® XP Home
Displej: 5" multidotykový panel s rozlišením 800×480 px
Procesor: Intel® Atom™ N270
Čipová sada: 945GSE / ICH7-M
Operační paměť: DDR2 1 GB
Hybridní úložiště: 16 GB/32 GB SSD
Bezdrátový přenos videa: Technologie Ultra-wideband (UWB)
Bezdrátový přenos dat: 802.11b/g/n při 2,4 GHz
LAN: 10/100/1000 Mb/s
Bluetooth: V2.1
Výdrž baterie: Interní baterie (až 4 hodiny)
Video dekodér: Broadcom 70010/70012 Solution
Reproduktor: 2 × reproduktor
Integrovaný mikrofon: 1 × mikrofon
Rozhraní (zadní vstupy a výstupy): 3 × USB 2.0, 1 × výstup HDMI, 1 × VGA, 1 × Anténa (WAN + Ultra-wideband), 1 × Giga Lan RJ-45, 1 × výstup na sluchátka (jack), 1 × mikrofon
Rozhraní přijímače:˙ 1 × výstup HDMI
Zdroj napájení: Napájecí adaptér EeeKeyboard PC, 12 V DC, 3 A, 36 W, Napájecí adaptér UWB, 5 V DC, 2,4 A, 12 W
Rozměry: 145 mm (Š) × 425 mm (V) × (10 mm přední část ~ 24,4 mm zadní část) (V)
Hmotnost: 1,1 kg (2,4 liber)
Barva: Stříbrná
Příslušenství: UWB přijímač (s adaptérem), Příručka pro rychlý start, Manuál pro uživatele, Záruční list, DVD pro obnovení systému/ovladače, Napájecí adaptér (36 W)

Poznámka: Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Více informací naleznete na webových stránkách www.asus.com.

* EeeKeyboard PC může navázat přímé připojení k HDMI nebo VGA zobrazovacím zařízením nebo bezdrátové připojení k HDMI zobrazovacím zařazením prostřednictvím přijímače.
Skutečná výdrž baterie se může lišit v závislosti na nastavení, způsobu použití a okolních podmínkách.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.