Hlavní navigace

Optimalizovaná spotřeba energie systému s novou technologií ASUS EPU-Six Engine

[Tisková zpráva] ASUS P5Q Series přináší výjimečnou úsporu energie díky automatické detekci a řízení napájení

Sdílet

Praha 15. května 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, představuje řadu základních desek ASUS P5Q series s novou technologií ASUS EPU-Six Engine. Tato verze technologie EPU je schopná neustále detekovat momentální zatížení PC a automaticky řídit napájení, čímž zajišťuje sníženou spotřebu energie celého systému. Díky automatickému řízení napájení prostřednictvím inteligentní akcelerace a přetaktování nabízí EPU-Six Engine vždy přiměřenou spotřebu energie. To se pochopitelně odrazí i na celkové úspoře energie.

Ušetřete více s novou technologií EPU-Six Engine
Až 75 % doby provozu PC nevyžaduje maximální příkon energie. Nicméně jeho komponenty energii stále jakoby mimoděk spotřebovávají, a tak vznikají energetické ztráty. Tato ztráta není příliš patrná při každodenních operacích, ale v dlouhodobém měřítku je ohromná. Je proto nutné, aby uživatelé o této „skryté“ spotřebě věděli. Technologie ASUS EPU-Six Engine hlídá energetické ztráty prostřednictvím inteligentního automatického monitoringu a řízení napájení, čímž snižuje teplotu a zajišťuje úžasnou 96% energetickou účinnost (čím vyšší je účinnost, tím více energie se ušetří)!. S novou technologií EPU-Six Engine lze takto ušetřit až jeden měsíční účet domácnosti za elektřinu. Této vynikající účinnosti je dosaženo proto, že EPU-Six Engine se zaměřuje na šest hlavních součástí systému, tedy na procesor, grafickou kartu, paměť, čipovou sadu, pevné disky a aktivní chladiče a ventilátory.

Snížení spotřeby procesoru, paměti a čipové sady
Jelikož je technologie EPU-Six Engine vybavena databází všech profilů procesorů společnosti Intel, dokáže určit a zvolit správný profil pro daný procesor a nastavit jej tak, aby bylo zaručeno nejlepší možné řízení napájení. U čipové sady a paměti tato technologie poskytuje až 96% vylepšenou energetickou účinnost a znatelně tak snižuje jejich teplotu, což v konečném důsledku vede k lepšími stavu komponent a jejich delší životnosti. Současně nabízí uživatelům spolehlivý systém a lepší možnosti přetaktování.

Snížená spotřeba grafické karty, pevných disků a ventilátorů
Grafické karty běžně spotřebují mnohem více energie, než by měly. Skvělým příkladem je například prohlížení internetu. Bez technologie EPU-Six Engine by grafická karta využívala svůj plný výkon. S podporou těch nejnovějších* grafických karet je tato technologie schopná automaticky zjistit zátěž systému a upravit napětí a frekvenci grafické karty, čímž ušetří až 37 % energie při běžném provozu grafické karty. Současně monitoruje pevné disky a ventilátory a snižuje jejich zbytečnou spotřebu v klidovém režimu. Sníží se tím tedy také hlučnost disků a ventilátorů.

*Množství uspořené energie se může u různých grafických karet lišit Díky tomu, že snižuje každodenní spotřebu u všech šesti hlavních součástí systému, je technologie ASUS EPU-Six Engine nejlepším způsobem, jak snížit celkovou spotřebu systému.

Řada úsporných základních desek P5Q series obsahuje desky P5Q Deluxe, P5Q-E, P5QC, P5Q PRO, které budou dostupné v druhém čtvrtletí tohoto roku.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.