Hlavní navigace

ASUS Main Station Motherboard přichází na trh s chipsetem Intel 975X

[Tisková zpráva] Nová základní deska P5WDG2-WS nabízí skvělou rozšiřitelnost a tiché chlazení pro pracovní stanice.

Sdílet

Praha 31. října – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), největší světový výrobce základních desek, představuje první model řady ASUS Main Station Motherboard – P5WDG2-WS, který je založen na nejnovějším chipsetu Intel 975X a podporuje dvoujádrové procesory Pentium D a Pentium Extreme Edition 955. P5WDG2-WS, která je určena pro nejvýkonnější počítače a pracovní stanice, poskytuje vysoce kvalitní funkce a je skvěle připravena pro budoucí upgrade. Promyšlené tiché chlazení systému pak zaručuje stálý a stabilní provoz.

Vynikající platforma pro chipset 975X a dvoujádrové procesory
Základní deska P5WDG2-WS podporuje nejvýkonnější dvoujádrové procesory včetně Pentia Extreme Edition 955CPU, který nabízí dvě nezávislé 2MB L2 cache, 1066MHz front-side-bus, a převzatou technologii Hyper-Threading a technologii Virtualization pro efektivní zpracování vícečetných operací. Společně se dvěma sloty PCI Express x16, které pracují v „dual graphic“ režimu CrossFire od společnosti ATI, a integrovanému dvoukanálovému DDR2 800 s podporou až 8 GB, nabízí P5WDG2-WS vynikající grafický výkon a paměť.

Rozšiřitelnost pro budoucí verze
P5WDG2-W2 je vybaven dvěma sloty PCI-X, dvěma PCI sloty, dvěma porty IEEE 1394a, osmi USB 2.0 porty a osmi sériovými ATA-II 3Gb/s porty pro možné použití dvou polí RAID. Díky dokonalé rozšiřitelnosti je pak zcela nová základní deska vhodná jak pro současné, tak i budoucí náročné aplikace.

Tiché chlazení bez větráku
Bezhlučný systém Stack Cool 2, který funguje bez použití větráků, nabízí pouze společnost ASUS. Speciálně vyvinuté PCB (Printed Circuit Board – desky s plošnými spoji) řeší efektivní výměnu tepla, které je vytvářeno kritickými součástmi. Výsledkem je pokles teploty až o 20° stupňů Celsia.

8-Phase Power Design
8-Phase Power Design zajišťuje vysoce výkonné operace při současném vytváření menšího množství tepla (teplota je nižší až o 15°C) než ostatní běžná napájecí zařízení. Snižuje vstupní zvlněný proud a výstupní zvlněné napětí, což šetří CPU a VRM (Voltage Regulation Models – systémy pro řízení napětí) před rizikem příliš vysokého výkonu. Má výhodu rychlých přechodových jevů a udržuje stabilitu systému, což je obzvláště výhodné ve chvíli, kdy CPU vyžaduje při velké zátěži nebo přetaktování okamžitý přísun většího objemu proudu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).