Hlavní navigace

ASUS N82J - multimediální notebook v kompaktním provedení

[Tisková zpráva] ASUS představil multimediální 14palcový notebook N82J, který kromě výkonného hardwaru nabídne několik vylepšení v oblasti videa a zvuku. Notebook je osazen procesory Intel Core, samostatnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GT335M a až 8GB operační paměti. Dále disponuje rozhraním USB 3.0, zajišťující rychlý přenos dat. Opomenout nelze ani technologie Super Hybrid Engine a NVIDIA Optimus, jež výrazně zvyšují energetickou účinnost počítače. Víko notebooku zdobí decentní vzorování a celý zevnějšek je vyroben z lehké slitiny hliníku.

Sdílet

Charakteristickým rysem notebooků řady N, kam patří i nově uvedený model N82J, je vysoký multimediální výkon. K tomu ASUS přidal několik svých audio a video vylepšení.

Technologie ASUS SonicMaster nabízí o poznání kvalitnější zvuk, než s jakým se uživatelé notebooků a stolních počítačů běžně setkávají. Tato technologie spočívá ve zvětšených zvukových komorách reproduktorů Altec Lansing, vylepšených zesilovačích a softwarovém zpracování veškerého zvukového výstupu, což dává vzniknout čistšímu zvuku.

N82J se dodává s balíčkem programů pro vylepšení videa ASUS Video Magic, který zvyšuje snímkovou frekvenci na 72 snímků za sekundu, čímž eliminuje rozmazání a vytváří zajímavé vizuální efekty. Tento balíček také v reálném čase vylepšuje obsah DVD na kvalitu HD 1080p, aniž by zatěžoval systém. Technologie ASUS Splendid Technology taktéž zvyšuje kvalitu obrazu a zprostředkovává živější barvy a přesnější poměr kontrastu a jasu. Obě video technologie využívají výpočtů pokročilého grafického procesoru NVIDIA CUDA.

Rychlá připojení
Všechny modely řady N od ASUSu jsou vybaveny rozhraním USB 3.0, a notebook N82J není výjimkou. Toto rozhraní umožní uživatelům rychlé přenosy souborů a zálohování dat, neboť dosahuje ve srovnání s původním standardem USB 2.0 až 10násobně vyšší rychlosti. Rozhraní USB 3.0 například dokáže přenést skladbu ve formátu MP3 za pouhou setinu sekundy* a zkopírování veškerého obsahu 25GB Blu-ray disku trvá necelých 70 sekund. V době, kdy je multimediální obsah ve vysokém rozlišení stále rozšířenější, je rychlejší připojení a přenos dat již téměř standardem.

Energeticky účinný
Do nových notebooků N82J zakomponoval výrobce několik funkcí a technologií šetřících energii, takže mají i delší výdrž baterie. Technologie Super Hybrid Engine od ASUSu spravuje systémové zdroje a zajišťuje vždy správné množství energie, nezbytné pro zvládnutí právě vykonávané úlohy nebo spuštěné aplikace.

Inteligentní správce grafiky v podání technologie NVIDIA Optimus přepíná v závislosti na náročnosti právě vykreslovaných vizuálních prvků mezi samostatnou grafickou kartou GeForce GT335M a integrovaným grafickým jádrem. To znamená, že při hraní her a zpracovávání obrázků se dostane ke slovu GPU samostatné grafické karty, a naopak při běžných úlohách, které nevyžadují náročné vizuální efekty, bude využito integrované grafické jádro.

* Uvedené rychlosti USB 3.0 jsou založeny na technických parametrech komponent. Skutečné rychlosti se mohou lišit v závislosti na konfiguraci a použitém zařízení.

Technické parametry N82J
Procesor a vyrovnávací paměť:

  • Procesor Intel® Core™ i7–720QM 1,6 GHz; s technologií Turbo Boost až 2,8 GHz (pouze N82Jq)
  • Procesor Intel® Core™ i5–540M 2,53 GHz; s technologií Turbo Boost až 3,06 GHz
  • Procesor Intel® Core™ i5–520M 2,4 GHz; s technologií Turbo Boost až 2,93 GHz
  • Procesor Intel® Core™ i5–430M 2,26 GHz; s technologií Turbo Boost až 2,53 GHz
  • Procesor Intel® Core™ i3–350M 2,26 GHz
  • Procesor Intel® Core™ i3–330M 2,13 GHz

Operační systém: Windows 7 Ultimate / Professional / Home Premium / Home Basic (64bitový)
Čipová sada: Mobile Intel® HM55
Operační paměť: DDR3 1066 MHz, až 8 GB
Displej: 14,0" displej s LED podsvícením a poměrem stran 16 : 9 (rozlišení 1366×768)
Grafická karta: NVIDIA GeForce GT335M s 1 GB DDR3 VRAM
Pevný disk: SATA 250 GB/320 GB/500 GB/640 GB (5400 ot/min), 320 GB/500 GB (7200 ot/min)
Optická jednotka: DVD Super-Multi, Blu-ray Combo
Videokamera (volitelná): Integrovaná kamera s rozlišením 2 Mpx
Rozměry a hmotnost: 345×243×33–35 mm, 2,3 kg včetně 8článkové baterie

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.