Hlavní navigace

ASUS na veletrhu COMPUTEX 2011 – tablety a netbooky

[Tisková zpráva] Tchaj-pej, Tchajwan (Computex, 2. června 2011) – ASUS představil na veletrhu Computex novou řadu netbooků Eee PC a 3D tablet MeMO 3D. Kromě toho uvolnil pro svůj nedávno uvedený tablet Eee Pad Transformer novou verzi operačního systému Android Honeycomb, a umožní tím stávajícím uživatelům tohoto zařízení migraci z verze 3.0 na verzi 3.1, která nabídne lepší výkon, nové funkce a vylepšení.

Sdílet

Eee Pad MeMO 3D

Tento 3D tablet využívající operační systém Android 3.0 má 7ʺ multidotykový displej s rozlišením 1280×800 bodů. Zařízení podporuje stylus, který je součástí balení. Uživatel tedy může přepnout na vstup pomocí psaného písma a ovládat zařízení jako digitální poznámkový blok. Přibalená hands-free sluchátka MeMIC jsou určena kromě poslechu hudby také k telefonování. Převrácením tabletu na šířku se zařízení promění na 3D displej, pro jehož užívání nejsou potřeba žádné speciální brýle.

Netbooky Eee PC

ASUS nadále inovuje svoji řadu netbooků Eee PC, a i v letošním roce přinese nové modely. Netbook Eee PC X101 běží na operačním systému Intel MeeGo, který plně umožní využívat služeb sociálních sítí a většiny programů a aplikací, na něž je dnes uživatel zvyklý. Netbook je vybaven procesorem Intel Atom N435, 10,1“ displejem a superrychlým SSD pevným diskem. Při tloušťce pouhých 17,6 mm a hmotnosti 950 g jde o snadno přenosné mobilní zařízení. K internetu se uživatelé připojí prostřednictvím Wi-Fi rozhraní 802.11b/g/n. ASUS nabídne i model Eee PC X101H, který umožní využívat vedle systému MeeGo také Windows 7 Starter. Tento netbook bude dostupný v celé řadě stylových barevných provedení.

Netbook Eee PC 1025 představuje přepracovanou variantu úspěšné řady Eee PC Seashell. Design zaujme zaoblenými křivkami a kovovým povrchem. Tento netbook disponuje 10,1ʺ displejem, kamerou Smart Camera se čtyřnásobným přiblížením a novým dvoujádrovým procesorem Intel Atom N2600 zaručujícím vyšší výkon. Při plném nabití vydrží baterie až 14 hodin a speciální funkce Instant On umožňuje uživatelům obnovit svoji relaci systému Windows během pouhých dvou sekund a uchovávat počítač v pohotovostním režimu až po dobu dvou týdnů. Díky HDMI výstupu lze sledovat videa v HD rozlišení i na velké obrazovce. Komunikaci s okolím zajišťují rozhraní Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 3.0. Netbooky řady Eee PC 1025 budou taktéž dostupné v několika barevných provedeních.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).