Hlavní navigace

ASUS odhaluje kartu s unikátním procesorem PhysX

[Tisková zpráva] Praha; 25. května 2006 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel grafických řešení, představil kartu PhysX P1, která využívá zcela nový procesor pro akceleraci fyzikálních výpočtů Ageia™ PhysX™. V současné době jsou schopny vyrábět tyto karty jen dvě společnosti na světě a jedním z těchto průkopníků je právě ASUS. ASUS začíná s distribucí nového produktu již tento měsíc.

Sdílet

Centrální procesor (CPU) obstarává herní logiku a umělou inteligenci jednotek, grafický procesor (GPU) zajišťuje pěkné zobrazení trojrozměrných objektů. Fyzikální procesor (PPU) povznáší hraní na novou úroveň díky dosud nevídanému dynamickému pohybu a interakci objektů.

Začleněním fyzikálních zákonů do zobrazování mohou nyní systémy s kartou PhysX P1 nabízet vyšší realističnost explozí, létajících úlomků, tekoucích kapalin, stříkající vody a pohybů způsobených větrem. Žádné dva pohyby nebudou stejné, což znamená, že odpadnou předem připravené a opakované animace a předurčené interakce.

„PhysX P1 je první karta s jádrem PhysX, optimalizovaným speciálně pro rozsáhlé dynamické fyzikální výpočty,“ řekl Kent Chien, ředitel grafického a multimediálního odboru ASUS. „Tato nová videotechnologie urychluje zpracování fyzikálního pohybu a interakcí v reálném čase za hranice možností dosavadních centrálních a grafických procesorů.“

Narůstající seznam her využívajících PhysX, které jsou připravovány na letošní rok pak bude pobídkou pro hráče, aby se vybavili nejdokonalejší grafickou technologií a mohli si vychutnat herní realitu, která nejen vypadá, ale také funguje jako ve skutečnosti.

Karta PhysX P1 je již dostupná v ČR. Více informací o kartě PhysX P1 a dalších produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti www.asus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).