Hlavní navigace

CES 2010: ASUS představil komponenty a systémy pro herní fajnšmekry

[Tisková zpráva] VELETRH CONSUMER ELECTRONICS SHOW, LAS VEGAS, NEVADA – Produkty výrobce ASUS z řady Republic of Gamers (ROG) znají hráči a overclockeři zejména kvůli kvalitní konstrukci, inovacím a vysokému výkonu.

Sdílet

Na veletrhu CES 2010 ASUS představil výkonný herní notebook ASUS G73Jh inspirovaným konstrukcí neviditelného letounu, který je určen hráčům, kteří jsou často na cestách. K dalším novinkám se řadí počítač ASUS Essentio CG5275, jenž spojuje výkon s výstředním designem. Pro overclockery připravil ASUS grafické karty řady MATRIX a výkonnou základní desku Rampage III Extreme pracující na bázi X58, jež podporuje využití až čtyř grafických karet zároveň.

Notebook ASUS ROG G73Jh
Designéři modelu G73Jh se nechali stíhacím letounem Lockheed F117 Nighthawk, od nějž si notebook vypůjčil nejen matný černý zevnějšek, ale i dva hranaté „tepelné vývody“ umístěné na zadní straně. Srdcem modelu G73Jh je procesor Intel Core i7, maximální operační paměť dosahuje až 8 GB DDR3. 1 TB úložného prostoru nabízí dostatečnou kapacitu pro kvalitní herní zážitek a multitasking. Díky režimu Extreme Turbo Mode – přístupným prostřednictvím aplikace ASUS Power4 Gear Hybrid – mohou uživatelé zvýšit výkon systému za běhu bez nutnosti restartovat systém. Model G73Jh je prvním herním notebookem kompatibilním s rozhraním DirectX 11. Nabízí nejnovější grafiku, kterou zprostředkovává karta ATI Radeon HD5870 s 1 GB GDDR5 paměti. Kvalitní obraz a výkon podtrhuje EAX 4.0 a prostorový zvuk CMSS 3D zaručující výborný herní zážitek. Model G73Jh kromě toho uživatelům přináší také pohodlnější hraní, protože jeho zúžená konstrukce je vhodnější pro polohu zápěstí. Dlouhodobější hraní by mělo být výrazně komfortnější i proto, že se podložka zápěstí u modelu G73Jh díky konstrukci se zadními ventilačními otvory téměř nezahřívá. Třešničku na dortu představuje u modelu G73Jh možnost přepnout počítač do režimu Stealth, který uživateli umožňuje vypnout okolní osvětlení – tak, jak to může provést pilot stíhačky F117 Nighthawk při náletu.

Desktop ASUS Essentio CG5275 – herní kvalita a netradiční vzhled
Nový herní stolní počítač ASUS Essentio CG5275 se skrývá v netradičním skoseném šasi. Model CG5275 pohání procesory Intel Core i5 a i3, k dispozici je až 12 GB DDR3 operační paměti a samostatná grafická karta NVIDIA GeForce GTX260 s 896 MB video paměti, která dokáže zprostředkovat skutečně živou grafiku. Uživatelé se mohou těšit i na obrovské 1 TB úložiště, na které se vejde mnoho her, videí, filmů a dalších dat.

Počítač ASUS Essentio CG5275 nabízí několik funkcí zaměřených na uživatele, mezi nimiž zaujímá významnou roli funkce ASUS EPU. Ta monitoruje využití energie a také umožňuje hardwarové přetaktování na požádání. Rovněž provádí celkovou systémovou diagnostiku všech ostatních komponent, čímž zajišťuje efektivitu systému. Technologie Q-fan firmy ASUS systému dovoluje, aby pracoval maximální rychlostí, a přitom byl i nadále velmi tichý. Bezdrátové připojení pomocí rozhraní 802.11n umožňuje vysokorychlostní přenos dat a spolupráci mezi zařízeními, jež využívají toto rozhraní. Prostřednictvím funkce AI Security mohou uživatelé zabezpečit všechna zařízení, zatímco funkce AI Boot jim nabízí možnost volby priority pořadí při spouštění počítače.

Grafické karty řady ROG MATRIX
Grafické karty řady ASUS ROG MATRIX jsou vybaveny technologií Super Hybrid Engine a automaticky monitorují a upravují zatížení hardwaru. Proto je jejich procesor o 15 %* tišší a celkově se zvyšuje stabilita přetaktování, takže dochází k navýšení výkonu až o 14 %*. Pětiúrovňový hardwarový LED indikátor umožňuje neustále sledovat zatížení grafického procesoru. Zajímavostí grafických karet řady ROG MATRIX je technologie iTracker2, která po svých předchůdcích zdědila možnosti monitorování hardwaru a pět režimů grafického uživatelského rozhraní. Navíc přidává možnosti nastavení časování paměti a aplikaci Recovery, což hráčům nabízí pokročilejší možnosti ovládání grafické karty. Jednoduchým stisknutím tlačítka Safe Mode mohou uživatelé spustit svůj systém v bezpečném režimu dokonce i při pádu systému VBIOS a nástroj iTracker2 systém VBIOS automaticky obnoví. O chlazení karet řady ROG MATRIX se stará technologie Extreme Cooler, která inteligentně upravuje rychlost ventilátorů v závislosti na zatížení grafického jádra a poskytuje o 46,5 %* lepší pokrytí teplovodními trubicemi, čímž zvyšuje účinnost rozptylu tepla o 12 %*.

ASUS ROG Rampage III Extreme
Nejnovější přírůstek základních desek pro hráče z řady Extreme s názvem ASUS ROG Rampage III Extreme se řadí ke kolosům v oblasti overclockingu. Tato základní deska je založena na čipové sadě Intel X58, který má potenciál pro trhání rekordů v přetaktování. Deska Rampage III Extreme přináší podporu až čtyř grafických karet najednou a nabízí funkci ROG Connect, přetaktovací rozhraní umožňující monitorovat a ladit hlavní systémy prostřednictvím notebooku či netbooku přes USB. Poskytuje také obnovení a aktualizace systému BIOS stejně jako zobrazování diagramu či úpravy úrovně napětí a frekvence hardwaru. Kromě toho deska Rampage III Extreme představuje technologii RC Bluetooth, díky níž mohou uživatelé sledovat stav hardwaru svého systému a bezdrátově ladit parametry ze zařízení PDA s podporou rozhraní Bluetooth. Technologie RC Bluetooth také dokáže provádět standardní operace rozhraní Bluetooth, jako např. stereofonní přehrávání hudby, chatování prostřednictvím aplikace Skype, přístup k internetu přes telefon vybavený rozhraním Bluetooth a synchronizaci mobilního telefonu či PDA. K tomu všemu stačí jen stisknout tlačítko umístěné na zadním panelu, které přepíná mezi standardními režimy a režimy přetaktování.

* Závisí na konfiguraci systému a způsobu použití.

Technické parametry mohou být bez předchozího upozornění změněny. Další informace naleznete na webové stránce www.asus.com.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2008 celkově 8,1 miliard amerických dolarů. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).