Hlavní navigace

ASUS představil notebooky z bambusu

[Tisková zpráva] ASUS uvedl na český trh tři notebooky z kolekce Bamboo, které zaujmou netradičním materiálem a nejnovějšími technologiemi. Modely U33J, U43J a U53J jsou následovníky první řady Bamboo uvedené firmou ASUS v roce 2008. Novinky splňují požadavky uživatelů na výkon a možnosti připojení, ale i touhu po trvale udržitelném rozvoji. Jejich poselství je jasné – ochrana přírody nemusí být na úkor designu, nevšedního stylu či výkonu. Nové modely proto nabídnou například procesory Intel Core i5 a rozhraní USB 3.0 pro rychlý přenos dat.

Sdílet

Nevšední design
Modely řady U z kolekce Bamboo jsou určeny uživatelům, kteří si potrpí na ekologii a zároveň moderní styl. Krytování notebooků je vyrobeno z kouřově hnědého bambusu, který není přespříliš opracován, aby si zachoval svůj organický vzhled a vlastnosti a byl příjemný na dotek. Pod víkem z přírodního bambusu se ukrývají elegantní prvky z broušeného hliníku a chiclet klávesnice, která je zárukou pohodlného psaní.

Designéři zvolili bambus nejen s ohledem na jeho atraktivní vzhled ale také proto, že jde o dostatečně pevný materiál. Nezanedbatelnou roli hrál také ekologický rozměr. Bambus je totiž rychle obnovitelný zdroj, jehož využití má minimální dopad na životní prostředí. Použitím bambusu klesl podíl plastových částí až o 15 %*. Že to ASUS myslí s ekologií opravdu vážně, dokazuje i u balení notebooku – ten je vyroben ze 100% přírodní a recyklovatelné bambusové dužiny a netkaných obalových látek.

Výkon na úrovni
ASUS nadělil notebookům řady U z kolekce Bamboo celou řádku inteligentních technologií. Především se jedná o technologii ASUS Super Hybrid Engine (SHE), která monitoruje zatížení systému, a v závislosti na něm dodává optimální množství energie. Spolu s technologií NVIDIA Optimus tak pomáhá šetřit energii a prodlužuje výdrž baterie. Technologie Optimus podle využití systému inteligentně přepíná mezi výkonnou samostatnou grafickou kartou a úsporným integrovaným grafickým jádrem. Kdykoli je to možné, jsou energeticky náročné grafické efekty automaticky vypnuty, aby se snížila spotřeba energie.

Uživatelé těchto notebooků ocení také technologii Syncables, jež umožňuje pohodlně synchronizovat různá zařízení včetně stolních počítačů, ostatních notebooků, smartphonů či digitálních fotoaparátů. Díky této funkci lze snadno a rychle sdílet soubory, zálohovat data nebo přistupovat k multimediálním sbírkám.

Záruka kvality
Každý notebook řady U z kolekce Bamboo prochází náročným testováním, během něhož musí splnit přísné normy kvality společnosti ASUS. Na LCD panely se například poskytuje záruka 0 vadných pixelů. Tyto notebooky využívají také technologii ASUS Splendid Video Intelligence, která automaticky ladí barvy, ostrost a další parametry obrazu. Možnosti notebooků z kolekce Bamboo doplňují reproduktory s technologií SRS Premium Surround Sound, které se starají o čistý přednes zvuku.

Bambusáky od Asusu

Vlastnosti a specifikace produktů se mohou změnit bez předchozího upozornění. Prosíme, navštivte www.asus.com pro více informací.

O společnosti ASUS
Společnost ASUS je přední společností nové éry digitálních technologií, do jejíhož portfolia patří notebooky, netbooky, základní desky, grafické karty, optické mechaniky, stolní počítače, servery, bezdrátová řešení, mobilní telefony a síťová zařízení. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2009 celkově 7,5 miliard amerických dolarů a počet ocenění v roce 2009 stoupl na 3 268. Společnost ASUS již 12 let nepřetržitě figuruje v přehledu nejúspěšnějších světových společností časopisu Business Week „Info Tech 100“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).