Hlavní navigace

ASUS představuje bezdrátový ADSL2/2 modem s domácí bránou

[Tisková zpráva] Praha 19. října 2006 – ASUSTek Computer Inc, (ASUS), přední poskytovatel výkonných bezdrátových řešení, představil nové zařízení typu „vše v jednom“ WL-600g, které zahrnuje ADSL modem, bezdrátový router a ftp/tiskový server. WL-600g obsahuje vše potřebné pro vytvoření domácí bezdrátové sítě bez vysokých investic.

Sdílet

Domácí brána typu vše v jednom
S WL-600g není nutný samostatný ADSL modem ani samostatný ftp/tiskový server. Jako zařízení s podporou UPnP IGD umožňuje WL-600g zařízením v rámci sítě WLAN sdílet stejnou IP adresu a souběžně hrát on-line hry a používat IP telefony. Pro rychlé připojení k internetu nabízí WL-600g funkci pro rychlé nastavení, která během několika sekund automaticky detekuje nastavení místního poskytovatele služby ADSL.

USB Plug-n’-Share
WL-600g nabízí celou řadu funkcí Plug-n’-Share. Bez ohledu na to, zda se jedná o pevný disk nebo tiskárnu, stačí tato zařízení připojit přes USB 2.0 porty, čímž se bezprostředně stávají dostupnými pro sdílení s ostatními zařízeními v síti. PC nebo server tak není zbytečně zapnutý 24 hodin denně.

Další užitečnou funkcí je připojení pevných disků prostřednictvím technologie Plug-n’-Share. V takovém případě pevný disk funguje jako ftp server, který umožňuje zálohovat data a používat funkci operačního systému Windows – okolní počítače pro prohlížení obsahu pevného disku. Všechny tyto funkce jsou k dispozici bez připojení WL-600g k jakémukoliv počítači.

Nastavení pro on-line hry
Zařízení WL-600g je dále vybaveno inovativní funkcí Game Blaster, která důmyslným způsobem optimalizuje síťové zdroje a upřednostňuje pásmo pro on-line herní aplikace, aby se při on-line bitvách předešlo jakýmkoliv latencím.

Kromě toho WL-600g rovněž umožňuje individuálně nastavit alokaci šířky pásma pro lepší realizaci časově citlivých aplikací, a to včetně IP telefonie a multimediálních aplikací. IP telefon nebo A/V streaming je tak možné spouštět bez rušení.

Bezdrátová distribuce
Systém bezdrátové distribuce (Wireless Distribution Systém, WDS) umožňuje uživatelům vytvořit širší bezdrátovou síťovou infrastrukturu propojením několika bezdrátových přístupových bodů WDS linky. Tato funkce je praktická zejména v prostředích, kde by instalace kabeláže byla nákladná nebo nereálná.