Hlavní navigace

ASUS představuje elegantní Eee PC S101 ve třech barvách

[Tisková zpráva] Designové Eee PC S101 výrazně zvyšuje míru elegance přenosných počítačů

Sdílet

Praha 13. listopadu 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, uvádí na trh nové Eee PC S101, navržené speciálně pro jedince, kteří chtějí držet krok s módními trendy a kteří považují eleganci za jeden z klíčových elementů úspěchu. Eee PC S101 je vyrobeno v souladu se zavedeným průmyslovým standardem svých předchůdců, včetně ergonomie a funkcí, avšak navíc se může pochlubit kompletně přepracovaným zevnějškem ve třech barevných provedeních — hnědém, champagne a grafitovém — která jsou umocněna pěknými detaily v podobě prvotřídního povrchu vyrobeného technologií Infusion a pantů zdobených krystaly.

Elegance na cestách je nyní samozřejmostí
Díky velmi elegantnímu provedení a štíhlému profilu tvoří Eee PC S101 překrásný doplněk k jakémukoliv oděvu. Jelikož Eee PC S101 váží pouhý 1 kg a pyšní se tloušťkou 1,8 cm, dodává všem uživatelům nenucený šarm, aniž by za něj zaplatili bolavými zády, jak tomu u běžných notebooků často bývá. Aby předností tohoto počítače nebylo málo, vzhledem ke svým proporcím se vejde prakticky do jakékoliv brašny.

Vše podstatné v tom pravém smyslu slova
Poutavá elegance a výjimečně pohodlná přenosnost nejsou jedinými přednostmi Eee PC S101 – stejných kvalit dosáhly také jeho funkce. Eee PC S101 podporuje bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11n, které dovoluje vysokorychlostní připojení k internetu prakticky odkudkoliv. Kromě toho mohou uživatelé využít technologii Bluetooth V2.0, která zajišťuje rychlé a pohodlné připojení celé řady kompatibilních zařízení.

Ke každému Eee PC S101 navíc zákazník získá 20 GB šifrovaného úložného prostoru na internetu, který je známý pod názvem Eee Storage a umožní uživatelům ukládat či stahovat jejich důležité dokumenty nebo multimediální soubory bezpečně, kdykoliv a odkudkoliv. Dalším pomocníkem, který uchovává data Eee PC S101 v klidu a bezpečí, je disk Solid State Drive (SSD) odolný proti otřesům, který udržuje integritu uložených dat dokonce i v případě, kdy je vystaven nárazům či otřesům. Další nespornou výhodou SSD disků je prakticky bezhlučný provoz a výrazně nižší spotřeba energie ve srovnání s tradičními pevnými disky. SSD disky jsou dodávány až do kapacity 64 GB. K završení všestrannosti úložných možností je Eee PC S101 vybaveno integrovanou čtečkou paměťových karet 4 v 1, která podporuje více formátů než předchozí modely Eee PC. Mezi podporované formáty paměťových karet patří MMC, SD, Memory Stick a MS-PRO.

Další nepostradatelnou součástí Eee PC S101 je 10,2" širokoúhlý aktivní TFT displej s LED podsvícením, který dokáže zobrazit jakýkoliv obsah v rozlišení až WSVGA, čímž nabízí více než dostatečný prostor pro prohlížení dokumentů a sledování multimédií.

Technologie Super Hybrid Engine zajišťuje až 5hodinovou výdrž baterie
Eee PC S101 je vybaveno technologií Super Hybrid Engine (SHE), která výrazně zvyšuje energetickou účinnost. Uživatelé tak mají k dispozici mnohem delší výdrž baterie na jedno nabití, a to až pět hodin nepřetržitého provozu. Uživatelé mohou pomocí technologie SHE volit z několika režimů výkonu a spotřeby energie, které jim umožní snadno a rychle vybrat takové nastavení, které bude přesně odpovídat jejich aktuálním potřebám.

Operační systém dle libosti a preferencí
S ohledem na všechny uživatele napříč všemi úrovněmi zkušeností s výpočetní technikou je Eee PC S101 k dodání buď s operačním systémem Microsoft Windows, nebo GNU Linux. Verze počítačů s OS Microsoft Windows nabízejí své služby především mírně pokročilým až zkušeným uživatelům – umožňují celou řadu nastavení a podporují více aplikací. Integrované funkce Windows Live Messenger a Windows Live Mail zajistí dokonalé uspokojení komunikačních potřeb uživatelů a kancelářský balík Microsoft Works jim dodá vše potřebné pro efektivní práci v kanceláři i na cestách. Na druhé straně méně zkušení uživatelé zřejmě upřednostní jednoduché ovládání pomocí ikon, které nabízí verze počítačů s Linuxem. Výhodou počítačů s tímto systémem je více než 50 předinstalo­vaných aplikací, které zvyšují produktivitu při učení i práci a nabízejí také možnosti multimediální zábavy.