Hlavní navigace

ASUS předvedl na výstavě CES 2008 nadupané notebooky

[Tisková zpráva] Kromě hráčského notebooku G70 a multifunkčního U2E na sebe strhly pozornost modely M50 a M70 s terabytovou pamětí

Sdílet

Praha 4. února 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, na výstavě CES 2008 představil celou řadu notebooků, které se mohou pochlubit výjimečným výkonem, atraktivním designem a mimořádnou uživatelskou přívětivostí.

ASUS G70: Stylový notebook s výbušně rychlým výkonem při hraní Nový hráčský notebook ASUS G70 s výkonnou duální grafikou založenou na technologii NVidia SLI a také s podporou duálních harddisků a 8 GB systémové paměti pro optimální přenosové rychlosti přináší novou úroveň filmové grafiky s nebývalou kombinací výpočetního a herního výkonu.

Mohutný výkon v pohybu
ASUS G70 je navržen pro skutečné počítačové nadšence a je rovněž stvořen pro ty uživatele, kteří si na svých noteboocích chtějí dopřávat video s vysokým rozlišením. ASUS G70 je vybaven 17” širokoúhlým displejem s přirozeným rozlišením 1920 × 1200 pixelů a dvojicí výkonných grafických procesorů NVidia GeForce 8700 GT s 1 GB vyhrazené paměti. Díky tomuto vybavení je schopen maximalizovat dlouhodobou zábavní hodnotu a pokročilou vizuální kvalitu pro nepřerušované vzrušující dobrodružství. Hráči budou schopni hrát na systémové zdroje nejnáročnější hry a zároveň na pozadí hladce provozovat několik aplikací.

G70 je navržen pro širší použití nežli pouze jako mobilní hráčský stroj. Je nabitý řadou robustních multimediálních funkcí včetně páru vestavěných stereo reproduktorů Altec Lansing, subwooferu, zapuštěného TV tuneru, dálkového ovládání a integrované webové kamery. Tyto funkce umožňují počítači G70 bezchybně provádět jakékoli úlohy bez ohledu na typ média. G70 navíc vystavuje na obdiv DVD super multi drive (mechaniku na více DVD), která uživatelům umožňuje zažít projekci s vysokým rozlišením v podstatě kdekoli, a to za použití připojení HDMI (high-definition multimedia interface, multimediální rozhraní pro vysoké rozlišení).

ASUS U2E: Módní notebook s 32GB SSD diskem integruje luxus a technologii Dlouho očekávaný 11palcový multifunkční notebook o váze menší než jeden kilogram s 32GB SSD diskem je díky integraci SSD nárazuvzdorný a spolehlivý. Jako součást úsilí o představení ekologických notebooků je nový U2E energicky úsporný, a to díky SSD disku a podsvícené LED obrazovce.

Luxus a užitek splynuly v jedno
Model U2 je navržen a vyroben tak, aby skýtal nejvyšší úroveň luxusu, a prezentuje se jako skutečný doplněk životního stylu. Luxus sahá i na šasi notebooku, kde se jednota formy a funkce snoubí s obrazovkou a klávesnicí navrženými tak, aby hladce přecházely do nablýskaných pokovených závěsů – záblesk designu inspirovaného manžetovými knoflíčky. Ručně leštěný nerezový rám a měděná rytina spolu existují ve vznešené harmonii společně s prvotřídní kůží, a tak vytvářejí souhru tepla a chladivé high-tech estetiky, která odráží princip dokonalosti dosažené pomocí vizuální a dotykové rovnováhy.

Modul webové kamery s vysokým rozlišením je jednou s nejmenších čoček na trhu a je integrován do LCD panelu notebooku U2. Pro jednoduchý bezdotykový přístup je webová kamera doplněna softwarem ASUS SmartLogon, který inteligentně rozeznává oprávněného vlastníka a umožní přístup k počítači po pozitivním naskenování obličeje.

První terabytový notebook na světě
ASUS v rámci CES 2008 předvedl ve spolupráci se společností Hitachi Global Storage Technologies první terabytový notebook. Nový pevný disk Travelstar 5K500 (500 GB 2,5 palce) od firmy Hitachi byl integrován do multimediálního notebooku řady ASUS M. Nové modely ASUS M50 a M70 budou dodávány se dvěma disky Travelstar 5K500, což vytváří nevídanou kapacitu pro ukládání osobních dat a multimediálních souborů v HD kvalitě.

Poptávka po mobilní zábavě rychle roste a firma ASUS se neustále snaží poskytovat zákazníkům nejefektivnější a nejvýkonnější notebooky, které jsou praktické a zároveň odolné. Nová série notebooků s označením M splňuje ty nejnáročnější požadavky, a to při zachování malých rozměrů.

Vyzkoušejte si maximum z Windows Vista a HD v přenosném provedení s novými notebooky ASUS
ASUS představil nové multimediální notebooky poháněnými technologiemi ATI® a NVIDIA®, které budou k dostání v prvním čtvrtletí letošního roku. ASUS bude dodávat typy M50Sa a F8Sp, které budou obsahovat zařízení ATI Mobility Radeon™ HD3650, a dále typy VX2Sn, V1Sn, M51Sn a F8Sn s novými jednotkami pro zpracování grafiky NVIDIA GeFoce™ 9500 GS. Se stále rostoucí spotřebitelskou poptávkou po obrazu s vysokým rozlišením (HD) pro maximální vizuální požitky umožní tyto nové karty DGE multimediálním notebookům vynikající přehrávání v HD kvalitě a poskytnou plnou podporu operačnímu systému Microsoft® Windows Vista

ATI Mobility Radeon HD3650
Nové notebooky ASUS M50Sa a F8Sp s grafickou kartou ATI Mobility Radeon HD3650 budou dláždit cestu pro Microsoft DirectX® 10.1 – standard nové generace pro vysoce výkonné hraní her. Ve spojení s jednotkou zpracování grafiky vycházející z ATI s podporou PCI Express® 2.0 poskytnou tyto nové notebooky hráčům hardware pro zážitek z her vyžadujících největší výkon, zatímco integrovaná technologie ATI Avivo™, která podporuje plné HD rozlišení 1080P, poskytne skvělé audiovizuální zážitky. Navíc bude nová HD3650 obsahovat technologii ATI PowerPlay™ umožňující notebookům dosáhnout optimální rovnováhy mezi spotřebou energie a výkonem.

NVIDIA® GeForce 9500M GS
Nové notebooky ASUS s grafickou jednotkou NVIDIA GeForce 9500M GS jsou velmi dobře vybaveny pro vysoký výkon, a to díky funkcím, jako je technologie NVIDIA PureVideo® pro přehrávání video souborů v kvalitě domácího kina. Nová grafická jednotka podporuje grafické schopnosti nejnovějších funkčních aplikací – a tak poskytuje ideální platformu pro maximalizaci efektivity při práci v prostředí Windows Vista. S podporou pro Microsoft DirectX 10 Shader Model 4.0 a skutečný vysoký dynamický rozsah (HDR lighting) si uživatelé mohou dopřávat nejnovější hry ve vysoké rychlosti a s ohromujícími realistickými efekty.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.