Hlavní navigace

ASUS představuje první PDA telefon ovládaný tažením prstu

[Tisková zpráva] Nový ASUS P552w slibuje revoluční změnu způsobu práce, komunikace a zábavy díky inovativnímu dotykovému rozhraní Glide

Sdílet

Praha 27. listopadu 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, uvádí na trh nový PDA telefon ASUS P552w vybavený technologií Glide – inovativním dotykovým uživatelským rozhraním, díky kterému je prohlížení obsahu i práce s mobilním telefonem jednodušší, přehlednější a také mnohem intuitivnější než kdy dříve. Tento telefon je vybaven procesorem o frekvenci 624 MHz a množstvím užitečných funkcí, jako například vysokorychlostním připojením 3,5G HSDPA, GPS a kompletními mapami od společnosti Google*. Nejen z těchto důvodů se ASUS P552w skvěle hodí pro mladou generaci i odborníky z oblasti techniky, kteří vyžadují dobře vypadajícího mobilního společníka, který jim nabídne celou řadu funkcí pro zábavu i opravdovou práci.

Sklouzněte se k novým mobilním zážitkům
Hlavní oporou revolučního dotykového rozhraní PDA telefonu ASUS P552w je špičková technologie Gester, která nabízí uživatelům celou řadu operací používaných při ovládání — jedná se například o výběr, přiblížení, rolování nebo přepínání — které jsou dostupné pouhým dotykem prstu. Do nového rozhraní Glide jsou zahrnuty také aplikace umožňující uživatelům přístup k celé řadě funkcí — od sledování aktuálního zpravodajství či předpovědi počasí až po prohlížení fotografií a poslech hudby — to vše jen několika dotyky prstu. Tyto aplikace nesoucí názvy Multi-Home, Anytime Launcher, EziPhoto a EziMusic dokonale naplňují smysl hesla „celý svět u konečků vašich prstů“.

Neobvyklý výkon, rychlost i možnosti připojení
Telefon ASUS P552w je vybaven jedním z nejvýkonnějších procesorů (624MHz) dostupných na současném trhu. Kromě výjimečných bodových zisků v testech Vsbenchmark dominuje ASUS P552w i v reálném světě – aplikace i hry jsou na tomto zařízení spouštěny výrazně rychleji a přehrávání videa je rovněž velmi plynulé. ASUS P552w je také vybaven vysokorychlostním připojením 3,5G HSDPA (3,6 Mb/s), které zajišťuje extrémně rychlé prohlížení internetu, sdílení souborů či sledování televizního vysílání. Telefon dále nabízí připojení pomocí Bluetooth, WLAN 802.11b/g, GPS, USB a dalších standardů, čímž značně usnadňuje přenos dat mezi jednotlivými zařízeními.

Hluboce zakořeněný orientační smysl – mapy od Google
Telefon ASUS P552w je vybaven také aplikací Google Maps*, která slouží nejen k navigaci, ale dokáže uživatelům poskytnout také informace o zájmových bodech. Navigační schopnosti PDA telefonu ASUS P552w jsou dále umocněny funkcí ASUS SMS Location Link. S využitím této jedinečné funkce mohou uživatelé na dvou vzdálených místech snadno lokalizovat jeden druhého, a to jednoduše vzájemným odesláním SMS zprávy. Kliknutím na odkazy, které jsou v odchozích zprávách automaticky vytvořeny, dojde k připojení telefonů k aplikaci Google Maps, která následně oběma uživatelům oznámí, kterým směrem se mají vydat, aby se setkali. Kromě uvedených funkcí je ASUS P552w vybaven užitečnou lištou Google Search Bar, která se zobrazuje na úvodní stránce Dnes, pro velmi snadné on-line vyhledávání informací.

EziPhoto, EziMusic a další aplikace
ASUS P552w přichází s předinstalovanými aplikacemi, s nimiž budou mít uživatelé jednoduchý přístup k zábavě. Nejzajímavější ze zmíněných aplikací jsou EziPhoto a EziMusic. EziPhoto umožňuje uživatelům přepínat mezi sbírkami fotografií jednoduše konečky jejich prstů, podobně jako v albu se skutečnými fotografiemi. Tato aplikace obsahuje také funkci Kalendáře, která setřídí a zobrazí náhledy fotografií podle data jejich pořízení, diky čemuž si budou moci uživatelé zpětně přehrát všechny své životní zážitky přesně v takovém časovém sledu, v jakém se udály – a přitom jim k tomu postačí jediný pohled. Aplikace EziMusic pak nabízí interaktivní rozhraní — vyvedené v překrásných barvách a doplněné vzrušujícími animacemi — pro přehrávání hudby a správu hudebních souborů. V PDA telefonu ASUS P552w jsou ukryty také aplikace poskytující snadný přístup k obsahu webových stránek jako například čtečkám RSS kanálů, videosekvencím na YouTube či fotografiím na serveru Flickr. ASUS P552w tak nabízí kompletní sadu funkcí pro zábavu, které mohou uživatelé využít bez ohledu na to, zda budou právě na cestách, doma nebo v práci.

Prezentace na http://www.asus­web.cz/data/pre­zentace/82/