Hlavní navigace

ASUS realizuje představy o digitální domácnosti

[Tisková zpráva] Zavedením LCD TV, síťových DVD, bezdrátového Skype telefonu a čtyřpásmového PDA telefonu určuje trendy moderního životního stylu

Sdílet

Praha x. června 2006 – S vývojem trendů v oblasti výpočetní techniky a jejich zaměření na domácnosti a jednotlivce se ASUS pro rok 2006 zaměřil na realizaci první skutečně digitální domácnosti. Nejmodernější řešení značky ASUS v oblasti spotřební elektroniky představují vynikající základ pro vybudování digitální domácnosti. Díky síťovému DVD přehrávači ASUS mohou uživatelé po síti přehrávat filmy i hudbu nebo prohlížet fotografie uložené v Internetu nebo ve výkonných počítačích založených na platformě Viiv, přehrávat je na LCD televizorech vybavených funkcemi pro optimalizaci obrazu zajišťujícími krystalicky čistý vizuální zážitek a zesilovači třídy T pro vysokou kvalitu poslechu zvuku. Nový telefon Skype umožňuje pohodlnou a dostupnou komunikaci prostřednictvím Internetu bez nutnosti připojení k počítači. V neposlední řadě je nabídka technologií doplněna o čtyřpásmový PDA telefon P525, který disponuje funkcemi mobilní kanceláře v malém zařízení, což je mimořádně vhodné například pro profesionální obchodníky.

„Klíčem úspěchu v oblasti digitální domácnosti je konvergence a vzájemná spolupráce různých elektronických a počítačových zařízení," říká Sunny Han, ředitel centra ASUS Global Brand Center. „Snadný způsob propojení televizorů, audiosystémů, herních konzolí, DVD přehrávačů, osobních počítačů a všech typů digitálního obsahu je nutností. Pro dosažení úspěchu v této nové oblasti hodláme využít naši technickou odbornost a kompletní portfolio našich produktů."

Technické a konstrukční úsilí spojené s vývojem každého produktu ASUS je odměněno. Díky svému nezlomnému úsilí v oblasti inovací a kvality značka ASUS v roce 2005 získala 1 706 ocenění, což v průměru znamená čtyři ocenění denně v průběhu celého roku. Časopis BusinessWeek zařadil značku ASUS do svého seznamu “InfoTech 100”, a to již osmý rok v řadě. Čtenáři internetových stránek Tom's Hardware Guide, jež jsou největšími stránkami na světě zabývajícími se problematikou IT, zvolili ASUS jako nejlepšího výrobce základních desek a grafických karet. Společnost také získala prestižní ocenění iF Gold Award, které je také známé jako „Oscar za design“ za své vynikající výsledky v oblasti průmyslového designu.

Na nedávno skončeném veletrhu Computex Taipei 2006 ASUS jako přední výrobce počítačů, komunikačních zařízení a spotřební elektroniky představil nejnovější produkty zaměřené na zlepšování práce s multimédii a přemění digitální domácnost na realitu.

TLWW32001 LCD TV – Potěšení smyslů prvotřídním zvukovým a vizuálním zážitkem
Aby značka ASUS udržela náskok v oblasti připravovaného nástupu éry digitálního televizního vysílání, nabízí 32-palcový LCD televizor ASUS TLW32001 s podporou technologií DVB-T a HDMI. LCD TV rovněž obsahuje zesilovač třídy T, zvukový systém SRS TruSurround XT™ a hloubkový reproduktor subwoofer, jež společně vytvářejí bezkonkurenční zvukový zážitek hodný ASV panelu světové třídy. Díky zabudované technologii ASUS Splendid Video Intelligence je zajištěna optimalizace obrazu, který je „vyladěn“ s důrazem na co nejlepší zobrazení v podmínkách, které jsou pro lidský zrak nejpříznivější.

Síťová DVD jednotka AS101 – bezdrátový přenos na televizor ve vaší blízkosti!
Elegantní síťový DVD přehrávač AS101 nabízí pokročilé streaming přehrávání zvuku/videa/obrázků prostřednictvím Wi-Fi a Ethernetu. Celá knihovna digitálních fotografií, hudby a videa může být bezdrátově přenášena do kteréhokoliv zařízení v domácnosti, takže uživatelé si mohou práci s multimédii vychutnat opravdu naplno. Kromě celé řady podporovaných zvukových a video formátů slouží AS101 jako „most“ potřebný pro maximální potěšení z plně digitální domácnosti.

AsGuru S1 Skype telefon – Telefonujte zdarma a kdekoliv
Praktický bezdrátový Skype telefon využívá standardu 802.11g pro možnost bezplatného telefonování kdykoliv a kdekoliv. Kromě toho toto zařízení funguje jako dálkový ovladač umožňující ovládání přehrávání v aplikaci Windows Media Player. Skype telefon rovněž nabízí vynikající kvalitu zvuku a slouží i jako miniaturní audiosystém.

Čtyřpásmový PDA telefon P525 – E-mail, rychlé zasílání zpráv a Skype kdykoliv
Zařízení P525 využívá funkce Push E-mail pro synchronizaci e-mailu, kalendáře a telefonního seznamu v reálném čase v závislosti na tom, jak se na účtu Exchange objevují nové změny. Tato synchronizace je zajištěna prostřednictvím nepřetržitého spojení mezi P525 a serverem prostřednictvím sítě mobilního operátora.

Díky podpoře operačního systému Microsoft Windows Mobile 5.0 podporuje ASUS PDA telefon kancelářské aplikace včetně programů Excel, PowerPoint Viewer atd., takže majitel tohoto zařízení může pokračovat v plnění svých každodenních úkolů i na cestách.

Díky vestavěné podpoře bezdrátových technologií Wi-Fi a GPRS poskytuje P525 bezdrátové on-line spojení pro práci a pro rychlé zasálání zpráv (instant messaging) i tehdy, pokud není právě k dispozici hotspot pro bezdrátové připojení k síti. Náklady na dálkové hovory jsou dále sníženy pomocí funkcím Skype-in a Skype-out. V kombinaci s bezdrátovou technologií Bluetooth pro rychlé sdílení souborů bez nepříjemných kabelů P525 svému majiteli nabízí skutečnou mobilní kancelář.

Asteio D22 – A/V centrum pro digitální domácnost D22 Digital podporuje digitální i analogové TV tunery. Díky dvojici televizních tunerů můžete při sledování živého digitálního (analogového) vysílání současně nahrávat další (digitální) analogové vysílání bez zbytečného dilematu. D22 navíc podporuje nejnovější formát HDMI a HD 1080p digitální obrazový výstup s vysokým rozlišením pro zajištění ostrého a čistého obrazu a šestikanálový zvuk, který je 100% přenášen bez komprese.

Jako centrum zábavy tento systém disponuje technologiemi Bluetooth a 802.11n Wi-Fi (o 600% rychlejší než 802.11g), takže sdílení velkých multimediálních souborů již není omezeno kabely ani pomalým přenosem dat. Technologie 802.11n má navíc osmkrát větší dosah v porovnání s předchozími bezdrátovými standardy. Technologie Bluetooth technology je ideálním doplňkem, který umožňuje snadný přenos dat s dalšími zařízeními Bluetooth, jako jsou například telefonu, PDA, notebooky, tiskárny atd.

Více informací o dalších produktech značky ASUS naleznete na internetových stránkách www.asus.com nebo www.asus.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).