Hlavní navigace

ASUS ROG Rampage Extreme: Široké možnosti základní desky vás vtáhnou do světa zábavy

[Tisková zpráva] Dosáhněte maximálních výsledků přetaktování a jedinečného chlazení s technologiemi ROG Extreme Engine a Fusion Block System

Sdílet

Praha 14. července 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, s ohledem na extrémní potřeby všech nadšenců do přetaktování uvádí na trh novou základní desku ROG Rampage Extreme. S touto základní deskou, vybavenou technologií ASUS Extreme Engine, si overclockeři vychutnají vysoký výkon a stabilitu, které jsou při přetaktování velmi důležité, a pomocí funkce TweakIt získají absolutní nadvládu nad všemi možnostmi nastavení. Aby bylo dosaženo optimální teploty, je tato deska vybavena chladicím systémem ROG Fusion Block System, který nabízí neobyčejně výkonné chlazení, zajištěné hybridním charakterem konstrukce tohoto systému — Northbridge tak bude o 22,7 % chladnější.

ROG Extreme Engine přináší maximální přetaktování i chlazení
ROG Extreme Engine je novou generací dynamického vícefázového systému řízení napájení. Součástí této revoluční technologie jsou vysoce výkonné ML kondenzátory (Multilayer type Polymer Capacitor) umístěné u procesoru, operační paměti a Northbridge. Tato speciální konstrukce napájení je zárukou stabilních dodávek energie i během přepětí, kdy dojde ke snížení ESR (Equivalent Series Resistance) — to se v konečném důsledku projeví ve velmi spolehlivém výkonu nejdůležitějších součástí počítače, jako je procesor, operační paměť a Northbridge. Špičkové ML kondenzátory jsou dokonale začleněny do 16fázové konstrukce napájení, která zahrnuje 3 fáze pro Northbridge a 2 fáze pro operační paměť — čímž je zajištěna stabilní úroveň napájení, díky které budou moci uživatelé s klidným svědomím nastavit v systému BIOS i velmi vysoké hodnoty napětí. Pomocí technologie Extreme Engine je také možné naopak zvýšit energetickou účinnost až o 96 %, což se projeví v menších energetických ztrátách a menší produkci tepla. Kromě toho je možné provádět změnu nastavení za provozu a tím snížit teplotu právě ve chvíli, kdy to bude potřeba. Technologie ROG Extreme Engine s novou generací vícefázové konstrukce napájení poskytuje ohromný prostor pro přetaktování a předčí tak dosavadní zkušenosti i těch největších nadšenců.

Fusion Block System: Připraveno pro H2O chlazení zajišťující optimální rozptyl tepla
K základní desce ROG Rampage Extreme je přiložena i volitelná chladicí souprava pro ještě lepší rozptyl tepla. Díky odnímatelnému pasivnímu chlazení MOS a Northbridge a volitelnému ventilátoru mohou uživatelé kombinovat chlazení přesně v závislosti na aktuálních potřebách. Toto nastavitelné řešení pracuje společně se současnou jedinečnou technologií Fusion Block System od společnosti ASUS — nejuniverzálnějším, nejefektivnějším a nejpokročilejším systémem chlazení základních desek na světě. Tento hybridní systém chlazení (jehož součástí je proslule známá ROG konstrukce pasivního chlazení, která získala několik ocenění) a již z výroby integrované vodní chlazení čipové sady přináší výjimečné vylepšení chlazení pro Northbridge, Southbridge a dokonce VRM komponenty základní desky. Po připojení k systému vodního chlazení odvádí tato hybridní technologie teplo od čipové sady a VRM a udržuje teploty na nižší úrovni. Tím je zaručena vysoká stabilita celého systému.

TweakIt: Extrémní přetaktování jednoduše několika pohyby prstu
TweakIt je zbrusu novou funkcí určenou uživatelům, kteří chtějí ušetřit čas při pohodlném testování a opravování chyb při přetaktování, aniž by museli vstupovat do systému BIOS. Veškeré funkce pro přetaktování jsou dostupné pomocí joystickového ovládače, a umožňují tak okamžitě za běhu provádět optimalizaci výkonu. Ve spojení s LCD Poster zařízením mohou hráči provádět přetaktování přímo během herní akce a získat tak výhodu nad svými protivníky — což dává přetaktování a benchmarku zcela nové rozměry.