Hlavní navigace

ASUS ROG Rampage II Extreme: Současná nejvýkonnější základní deska pro opravdové nadšence

[Tisková zpráva] Nejlepší základní deska z rodiny Republic of Gamers (ROG), podporující technologie 3-Way SLI a CrossFireX, přináší neuvěřitelný výkon

Sdílet

Praha 6. listopadu 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, představuje v současnosti nejpropracovanější a nejvýkonnější základní desku pro opravdové nadšence – Republic of Gamers (ROG) Rampage II Extreme. Komunita ROG se zavázala poskytovat špičkové a průlomové produkty pro skutečné hráče, které nabízejí mimo jiné také široké možnosti přetaktování. V souladu s tímto závazkem byla vytvořena také základní deska ROG Rampage II Extreme, jež obsahuje poslední inovace a komponenty, jako například nejnovější čipovou sadu a technologii SLI/CrossFireX on Demand, které díky podpoře nové řady procesorů od společnosti Intel, technologie pro několik grafických procesorů a technologií 3-Way SLI a CrossFireX přinášejí doslova vražedný výkon.

Aby uživatelé mohli posunout schopnosti nové platformy až na samé hranice možností, obsahuje základní deska ROG Rampage II Extreme technologii ROG Extreme Engine, skutečně vícefázový systém správy napájení — 16 fází pro CPU a po třech fázích pro QPI/DRAM, Northbridge a operační paměť — kterého je dosaženo s využitím prvotřídních vícevrstvých kondenzátorů s vodivým polymerem (ML Caps), které udržují stabilní přívod napájení dokonce i při tom největším vytížení.

Základní deska ROG Rampage II Extreme je vybavena také nástroji TweakIt a ProbeIt, které poskytují taktujícím uživatelům možnost vyladit a sledovat nastavené frekvence a napájení přímo na základní desce. Díky těmto nástrojům získávají uživatelé jedinečnou možnost dostat ze svých počítačů rychle a pohodlně ten nejvyšší výkon.

Nejnovější procesory Intel a technologie ROG Extreme Engine zárukou výkonu
Základní deska ROG Rampage II Extreme podporuje novou čipovou sadu pro procesory od společnosti Intel a dává tak uživatelům možnost dosáhnout vynikajícího výkonu, zajištěného nejnovější mikroarchitekturou zmíněných procesorů. Ta je charakteristická zvýšením rychlosti, špičkovým multitaskingem, podporou operačních pamětí DDR3–1800 (OC) a vyšší energetickou účinností. Aby měli taktující uživatelé možnost posunout novou generaci procesorů na hranici jejich možností, je základní deska ROG Rampage II Extreme vybavena exkluzivní technologií ROG Extreme Engine — novou generací dynamické, vícefázové správy napájení — která je tvořena systémem vysoce výkonných kondenzátorů s vodivým polymerem (ML Caps), které zajišťují stabilní přísun napětí i při přepětí. Tohoto efektu je dosaženo snížením ESR (Equivalent Series Resistance), čímž zůstávají nejdůležitější komponenty jako procesor, operační paměť či Northbridge spolehlivě chráněny. Díky podpoře nejnovější čipové sady od společnosti Intel a dalšímu prostoru pro přetaktování, vytvořenému technologií ROG Extreme Engine, je základní deska ROG Rampage II Extreme předurčena k tomu, aby posunula výkon systému na zcela novou úroveň.

Ručně řízené přetaktování hardwaru s technologií TweakIt a ProbeIt
S ohledem na to, aby mohli taktující uživatelé sestavit v současné době nejrychlejší stroje v nejkratším možném čase, nabízí základní deska ROG Rampage II Extreme dvě inovativní řešení pro přetaktování: TweakIt a ProbeIt. Technologie TweakIt umožňuje taktujícím uživatelům v reálném čase měnit frekvenci a napájení systému, stejně jako další parametry, a to pomocí ovládání podobného joysticku přímo na základní desce. Nastavení je možné měnit dokonce i za běhu testovacích programů. V žádném z kroků vedoucích k přetaktování nehraje software vůbec žádnou roli – vše je řešeno výhradně hardwarově. Technologie ProbeIt na druhou stranu zjišťuje a lokalizuje vhodné body pro měření hodnot na základní desce, takže uživatelé budou přesně vědět, na kterých místech rychle a spolehlivě odečíst výsledky při použití miltitesteru. Dohromady se na desce nachází osm sad detekčních bodů.

Podpora technologií SLI i CrossFireX zajištěná díky SLI/CrossFireX on Demand
Snem každého taktujícího uživatele bylo využít technologii grafických karet SLI na platformě založené na čipové sadě od společnosti Intel. Mnozí z nich často riskantně zatěžovali své základní desky a porušovali záruční podmínky jen proto, aby spustili nelegálně upravené SLI ovladače na nelicencovaných platformách. Právě z tohoto důvodu je základní deska ROG Rampage II Extreme vybavena technologií SLI/CrossFireX on Demand, která podporuje 3-Way SLI. To znamená, že uživatelé budou nyní moci nainstalovat až tři 3-Way SLI grafické karty. Pokud si však bude uživatel přát spustit nastavení CrossFireX namísto SLI, tato možnost mu zůstane zachována. Bez ohledu na to, jakou cestu uživatelé zvolí, zaručeně získají ohromující grafický výkon dříve nepoznané úrovně.

Vražedný zvuk zrozený ze SupremeFX X-Fi
Jako třešnička na dortu je k tomuto hvězdnému balení přiložena zvuková karta SupremeFX X-Fi, která zcela eliminuje potřebu uživatelů kupovat další zvukové zařízení. SupremeFX X-Fi využívá ověřené technologie X-Fi, jako například CMSS-3D nebo EAX, jež poskytují úchvatný a křišťálově čistý vícekanálový zvuk jak při hraní her, tak při jakýchkoliv jiných formách multimediální zábavy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).