Hlavní navigace

ASUS RS100-E5/PI2: Výjimečně tichý a kompaktní server připravený na 45nm technologii Intel

[Tisková zpráva] Praha 13. května 2008 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, uvádí na trh svůj nejnovější 1U server, - ASUS RS100-E5/PI2, založený na platformě pro procesory Quad-Core/Dual-Core Intel Xeon 3000 series, která podporuje novou 45nm technologii Intel a FSB 1 333/1 066 MHz. Tento energeticky nenáročný jednoprocesorový „zelený“ server pracuje velmi tiše a je proto ideálním řešením pro domácí uživatele, kanceláře, male a střední IT podniky a jiné klienty, kteří vyžadují práci v tichém prostředí.

Sdílet

Vynikající technologie Smart FAN Control
Přísné akustické testy prokázaly, že RS100-E5/PI2 má velmi nízkou provozní hladinu hluku (pod 29 dbA ve Quad-Core módu) — což je méně než projektor (42 db), a uspokojí tak všechny zákazníky, kteří touží pracovat v klidném prostředí.

Nejúspornější platforma
RS100-E5/PI2 obsahuje energeticky úsporný napájecí zdroj 80+ PFC. Je vyrobený pod značkou Green ASUS a je schopný snížit ztrátu energie a zajistit vyšší výkonnost s lepším chlazením, čímž zákazníkům pomáhá snížit náklady na energii.

Podpora vysoké kapacity paměti a cenově dostupná ochrana dat
Jako jednoprocesorový server nabízí RS100-E5/PI2 čtveřici svých Dimm slotů pro operační paměť až do velikosti 8 GB DDR 800/667 ECC, což je více než dostatečná hodnota pro běžný provoz. Server také nabízí zákazníkům funkce RAID 0,1 pro cenově dostupnou ochranu dat pod Windows nebo Linuxem.

Podpora dvojí GbE LAN a funkce Failover
Díky dvojí PCI-E gigabitové podpoře Ethernetových funkcí je RS100-E5/PI2 vhodný pro vyšší agregace přenosového pásma a vytvoření spolehlivého síťového připojení, založeného na vyváženém poměru funkcí failover a load.

Jeden volitelný slot pro podporu Modular IPMI 2.0 BMC
Jedna volitelná karta ASUS ASMB3-SOL (Out-of-band monitor/troublesho­oting) zajišťuje bezpečnost a rozšiřuje vzdálené off-line správy pomocí sériového rozhraní IPMI 2.0 přes běžnou LAN, čímž znatelně zjednodušuje údržbu a snižuje dobu, po kterou by bylo zařízení mimo provoz.

Úspěchy společnosti ASUS za rok 2007
Firma ASUS má za sebou velmi úspěšný rok 2007, ve kterém získala po celém světě celkem 2 568 ocenění. K tomu zaujala 10. místo v hodnocení časopisu Business Week „InfoTech 100“ mezi společnostmi roku a byla vyhlášena časopisem Wall Street Journal Asia „Jedničkou v poskytování kvality a služeb“.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).