Hlavní navigace

ASUS RS160-E5 kombinuje energetickou úspornost s vícenásobným I/O řešením bez omezení možnosti dalšího rozšíření

[Tisková zpráva] Praha 13. května 2008 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, uvádí na trh svůj nejnovější server ASUS RS160-E5, který je se svou pokrokovou „zelenou“ konstrukcí a certifikovaným úsporným napájením 80 plus určen pro zákazníky, kteří touží po ekologicky šetrných produktech.

Sdílet

Server RS160-E5 je určen pro hlavní proud segmentu trhu s 1U DP servery. Díky tomu, že je vybaven technologií ASUS PIKE, je možné RS160-E5 použít pro podporu/upgrade SAS/SAS RAID, aniž by bylo nutné obětovat některý z rozšiřujících slotů. Tento server nabízí uživatelům ten nejlepší poměr ceny a výkonu, a je proto tím nejvhodnějším řešením pro záznamová, herní a další využití, při nichž jsou kladeny velmi vysoké nároky na výpočetní výkon.

Technologie ASUS PIKE (Proprietary I/O Kit Expansion): Flexibilní úložné rozhraní
Ve většině případů mají uživatelé možnost pořídit si servery se SAS nebo SATA úložišti odděleně. Nyní jim však vystačí SAS souprava nástrojů pro upgrade a rázem získají flexibilní úložné možnosti. Volitelná zařízení PIKE 1064E SAS (s integrovanou podporou RAID 0, 1, 1E) a PIKE 1078 SAS RAID (s podporou hardwarového RAID 0, 1, 5, 6) poskytnou všem zákazníkům vícenásobné I/O řešení, které žádným způsobem neomezí možnosti dalšího rozšíření.

Technologie ASUS Quiet-Server – hlučnost pod 36 dBA
Hluk vydávaný servery může často způsobit nadměrnou hlučnost pracovního prostředí, zejména pak ten ze systémových ventilátorů. Technologie ASUS Quiet-Server může zákazníky tohoto neduhu zbavit a poskytnout jim tiché pracovní prostředí (hlučnost nyní dosahuje pouhých 36 dBA), a to díky inteligentní kontrole rychlosti ventilátoru v 1U dvouprocesorových serverových systémech.

Výborný poměr výkonu a účinnosti
RS160-EP je vybaven velmi účinným napájecím zdrojem, který snižuje energetické ztráty až o 45 % a tím znatelně šetří náklady — zejména pro organizace a firmy s nepřetržitým provozem serverů. 6 DIMM slotů umožňuje podporu pamětí DDR 533/666 ECC až do kapacity o velikosti 48 GB, což zaručuje skvělý početní výkon a současně snižuje množství tepla produkovaného paměťovými moduly.

O 23% větší kapacita serverů
Toto vysoce účinné napájení vyžaduje menší příkon. Jinými slovy, stejný příkon může napájet více jednotek s vyšší účinností, což značně ušetří zákazníkům jejich náklady na energie. Například, pokud je celkový příkon 1 kW, je jím možné napájet určitý počet běžných serverů. Nicméně, pokud jsou stejným množstvím energie napájeny Green servery společnosti ASUS s napájecí jednotkou 80+ PSU (jako například ASUS RS160-E5), zbude dostatek energie pro napájení dalších zařízení. Přibližně se jedná o možnost napájet o 23 % zařízení více.

Dvojí využití pro server nebo pracovní stanici v systému 1U DP Server RS160-E5 je navržen pro dvojí využití — jako server nebo pracovní stanice. V serverovém režimu mohou uživatelé díky standardní přídavné kartě Riser Card využít dva rozšiřující sloty PCI E x8; zatímco v režimu pro pracovní stanice lze využít kartu Riser Card pro jeden PCI-E x16 (x16 link) slot zajišťující vysoký výkon grafické karty.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).