Hlavní navigace

Vytvořte bezpečnou bezdrátovou síť stiskem jediného tlačítka

[Tisková zpráva] Bezdrátový gigabitový router ASUS RT-N15 SuperSpeed N nabízí univerzální balík funkcí pro snadné vytvoření sítě

Sdílet

Praha 6. sprna 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, přináší všem uživatelům, kteří potřebují bezdrátový router s rychlým a snadným nastavením sítě pro rychlé připojení k internetu, nový ASUS RT-N15 SuperSpeed N Gigabit Wireless Router. Tento router plně podporuje technologii 802.11n a poskytuje extrémně rychlé přenosy dat až 300 Mb/s — které jsou ideální pro přehrávání videa. Pomocí funkce ASUS EZConfig, kterou je tento router vybaven, je možné vytvořit zabezpečené síťové prostředí pouhým stiskem tlačítka. Další klíčové funkce jako například EZQoS a ASUS Green Network Technology se pak starají o značné úspory energie a snížení nezbytných nákladů na provoz.

Rychlé a plynulé přenosy dat díky technologii SuperSpeedN
S využitím technologie 802.11n je možné dosáhnout datových toků až 100 Mb/s. Bezdrátový router RT-N15, který je vybaven technologií SuperSpeedN, poskytuje datové toky o rychlosti až 300 Mb/s — to je ideální rychlost pro bezdrátové přehrávání multimedií, sdílení souborů a hraní on-line her v rámci celého vašeho domu. Tento router navíc obsahuje čtyři gigabitové porty pro velmi rychlé přenosy audio/video souborů a dalších dat po lokální síti.

Wi-Fi 802.11 b/g/n zajišťuje kompatibilitu všech zařízení
Společnost ASUS pochopila současný význam a hodnotu nového Wi-Fi standardu, a také proto je ASUS RT-N15 certifikován pro bezdrátové připojení 802.11n draft a schválen společností WiFi Alliance — tudíž je schopen snadno a bez problémů spolupracovat se všemi zařízeními podporujícími standard draft-n 2.0. Kromě toho je zpětně kompatibilními s předchozími standardy 802.11 b/g a poskytuje uživatelům možnost bezproblémového využití b/g zařízení.

Jednoduše nastavte zabezpečení své sítě pomocí funkce ASUS EZConfig
Prostřednictvím obsažených funkcí EZSetup a Windows Connect Now (WCN) mohou uživatelé snadno nastavit zabezpečení Wi-Fi sítě během několika minut. Jediné, co je třeba udělat, je připojit RT-N15, stisknout tlačítko WiFi Protected Setup (WPS) a spustit průvodce. Ten pak uživatelům pomůže s rychlou instalací WPS sítě. Pokud používáte operační systém Microsoft Vista, pak bude RT-N15 po připojení k PC ihned automaticky rozpoznán, což výrazně usnadní celkové nastavení.

EZQoS — Bandwidth-On-Demand (BOD)
Díky funkci Bandwidth-on-Demand (zvětšení šířky přenosového pásma dle požadavku uživatele) lze jednoduše stanovit odpovídající šířku pásma v závislosti na individuálních potřebách, a to pouhým kliknutím na tlačítko jako například hlas nebo hry a přidělit tak větší, či menší kapacitu pro každou z několika síťových aktivit (FTP, hry, P2P) tak, aby vše pracovalo plynule a ve stejnou dobu.

ASUS Green Network Technology (GNT)
ASUS GNT dokáže detekovat nejen přerušení spojení, ale také délku kabelu, čímž dochází ke snížení spotřeby energie. Detekce přerušení spojení automaticky zjišťuje, kdy je počítač v síti vypnutý a RT-N15 na základě těchto informací přepne odpovídající port do pohotovostního režimu. Tak dojde k úspoře energie na tomto portu.

Router RT-N15 pomocí technologie GNT také automaticky zjišťuje délku kabelu a úměrně její hodnotě nastavuje výkon. V závislosti na délce kabelů dokáže tato technologie ušetřit až 19 % energie. To pomáhá snížit spotřebu energie a zároveň chránit životní prostředí bez jakékoliv ztráty výkonu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).