Hlavní navigace

ASUS uvádí novou kolekci LCD monitorů s integrovanými zařízeními pro videokomunikaci

[Tisková zpráva] ASUS MK241H spojuje komunikaci v reálném čase s Full HD 1080P zábavou

Sdílet

Praha 1. dubna 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, plánuje na trh uvést novou kolekci širokoúhlých monitorů se zabudovanou webovou kamerou o úhlopříčkách 19", 22", 24" a větších. LCD Monitor ASUS MK241H, který je navržen tak, aby se mohl stát nejuniverzálnějším monitorem na trhu ve své skupině 24" širokoúhlých monitorů, obsahuje nativní podporu rozhraní HDMI (High Definition Multimedia Interface) pro přehrávání videa ve formátu Full HD 1080p. Součástí tohoto monitoru je také webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu a směrový mikrofon, díky kterým je možné dosáhnout nejlepších výsledků při online audio a videokomunikaci. ASUS MK241H navíc využívá jedinečnou technologii Color Rich Technology pro ještě větší rozšíření palety barev při přehrávání videa a o 130 % vyšší sytost.

Vizuální požitek z Full HD 1080P díky rozhraní HDMI
Monitor MK241H je vybaven širokoúhlým panelem s poměrem stran 16:10 s vysokým rozlišením 1920×1200 (WUXGA) a HDMI rozhraním. Pomocí jediného kabelu pro přehrávání videa ve formátu Full HD 1080p umožňuje reprodukci vícekanálového audia a nekomprimovaného videa z PS3, XBOX360 a Blu-ray/HD DVD přehrávačů.

Zařízení pro audio/videokon­ference integrovaná přímo do monitoru MK241H je prvním 24" širokoúhlým LCD monitorem na světě, který obsahuje kompletní sadu zabudovaných zařízení pro videokonference. Mezi tato zařízení patří vestavěná otočná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu, směrový mikrofon s technologií MIC-Array, stereo reproduktory a jack zdířka pro připojení sluchátek. Tato sestava je naprosto ideální pro uživatele, kteří chtějí živě tváří v tvář konverzovat s přáteli nebo spoluhráči, bez nepříjemností spojených s využitím externích zařízení.

Co víc, jak webová kamera, tak mikrofon jsou typu plug-and-play, a pro jejich zprovoznění tedy není nutné instalovat jakékoliv ovladače. Díky využití technologie MIC-Array, která kombinuje funkce směrování zvukového paprsku, omezení hluku prostředí a odstranění akustické ozvěny, je možné dosáhnout té nejvyšší čistoty zvuku. Uživatelé si navíc mohou užít spoustu zábavy se speciálním zobrazovacím softwarem ASUS LifeFrame2, který nabízí funkce pro snadné pořizování, ukládání, editaci a správu fotografií, videa a zvuku.

Pokročilé videotechnologie pro mimořádný obraz
MK241H využívá hned několika jedinečných technologií společnosti ASUS, díky nimž je schopen nabídnout vynikající obraz. Mezi tyto technologie patří: Color Rich Technology pro lepší rozšíření palety barev a o 130 % vyšší sytost; uživatelsky přívětivou funkci nastavení poměru Aspect Control, která uživateli umožní zvolit upřednostňovaný režim zobrazení mezi Full, 4:3 a 1:1 (dot-to-dot), jimiž lze dosáhnout živoucího dojmu z Full HD 1080p při hraní her a sledování filmů, a to bez jakýchkoliv ztrát obrazových dat nebo zkreslení obrazu; dále pak Trace Free Technology, která přináší bleskurychlou dobu odezvy 2ms (gray-to-gray) pro plynulé přehrávání videa bez ghostingu (tvorby tzv. duchů nebo šmouh, zanechávání stop po předchozím snímku); technologii ASCR (ASUS Smart Contrast Ratio), která automaticky nastavuje jas podsvícení s ohledem na charakter zobrazovaného obrázku a poskytuje možnost zlepšit kontrastní poměr až na 3000:1, což se projeví ve výrazně realističtějším vykreslení nočních scén ve hrách nebo filmech.; a nakonec Splendid™ Video Intelligence Technology, zajišťující optimalizované přehrávání videa s inteligentními korekcemi barev, jasu, kontrastu a ostrosti. Tato technologie navíc umožňuje zvolit některý z 5 přednastavených režimů zobrazení a 3 barevných kombinací, kterými si může uživatel přizpůsobit prostředí dle svých preferencí.

ASUS nabízí také 22" širokoúhlou variantu v podobě monitoru ASUS MK221H, který je taktéž vybaven integrovanými zařízeními pro audio/videokon­ference a HDMI připojením. Díky vysokému kontrastnímu poměru 5000:1 (ASCR) je výsledný obraz čistší a ostřejší. Uživatelé si nyní mohou plně vychutnat velkoplošný obraz a živou komunikaci s přáteli, a to vše bez potíží spojených s připojováním externích zařízení.

Úspěchy společnosti ASUS za rok 2007
Firma ASUS má za sebou velmi úspěšný rok 2007, ve kterém získala po celém světě celkem 2 568 ocenění. K tomu zaujala 10. místo v hodnocení časopisu Business Week „InfoTech 100“ mezi společnostmi roku a byla vyhlášena časopisem Wall Street Journal Asia „Jedničkou v poskytování kvality a služeb“.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).