Hlavní navigace

ASUS v Las Vegas oslnil vzrušujícími novými produkty

[Tisková zpráva] Revoluční design, převratné funkce a inovační technologie se staly hnacím motorem společnosti ASUS na CES 2008

Sdílet

Praha 4. února 2008 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, odhalil na letošní výstavě CES 2008 (Consumer Electronics Show) revoluční design a techniku ve svých výrobcích od mini desktop PC přes širokoúhlé LCD monitory až po kompaktní osobní navigační přístroje. Níže představované produkty jsou již v prodeji v Severní Americe.

V centru pozornosti stály nový mini desktop PC Nova P22 s velmi tichým provozem (25 dB), s nebývalou konektivitou ve standardu 802.11n + Bluetooth a funkcemi multimediálního přehrávání. Dále 24" monitor MK241H, který je díky zabudované podpoře vstupu HDMI pro rozlišení až do 1920 × 1200 pixelů, ideální pro high definition přehrávání. Nechyběla ani nová ucelená řada osobních navigačních přístrojů, která zahrnuje nový typ R700 s nejtenčí konstrukcí a schopností přijímat dopravní informace v reálném čase na 3D displeji.

ASUS Nova P22: Výkonný přenosný mini desktop PC s procesorem Dual Core
ASUS Nova P22 je drobný na pohled, ale silný výkonem. Počítač Nova je navržen pro uživatele vyžadující dostatek místa a ultra tichý provoz, a tak potřebuje jenom 122 krychlových palců prostoru a obsahuje robustní procesor Intel Core 2 Duo, který se chladí pasivně a aktivně modulem na rozptyl tepla, teplovodními trubicemi a ventilátory. S podporou bezdrátového standardu 820.11n umožňuje vysoká přenosová rychlost Novy až 300 Mbps uživatelům jednoduše stáhnout 30minutové HD video za pouhých 44 sekund! Pár vestavěných reproduktorů uložených ve přední části Novy, které nabízejí pohodlný audio výstup vysoké kvality, celé těleso doplňuje. Pro zapojení v domácím kinu Nova také podporuje reproduktorové sestavy 5.1 s připojovacími technologiemi Dolby® Digital Live nebo DTS®. Navíc se Nova snadno přizpůsobí jakémukoli prostředí díky svému flexibilnímu vertikálními či horizontálnímu umístění, štěrbinové mechanice a úhlednému exteriéru. Nova P22 je k dispozici za zaváděcí doporučenou maloobchodní cenu 799 USD.

MK241 24” LCD Monitor
Jelikož je navržen jako nejuniverzálnější 24” LCD monitor na současném trhu, kombinuje připravovaný typ MK241H přirozenou HDMI podporu pro obraz v kvalitě HD, vestavěnou web kameru, integrovaný mikrofon a reproduktory pro maximální audiovizuální zážitek. Exkluzivní technologie společnosti ASUS Color-Rich vylepšuje kvalitu obrazu tím, že zobrazuje o 30 % více barev. Zavádějící doporučená maloobchodní cena je 539 USD.

ASUS R700: Osobní navigační přístroj
Legendární zaujetí společnosti ASUS o průmyslový design a funkčnost se projevuje i na novém přístroji R700. Je to první osobní navigační přístroj (personal navigation device, PND), který obsahuje 3D navigační procesor integrující dopravní informace v reálném čase, a díky tomu uživateli poskytuje nejrychlejší cestovní trasy. R700 je pouze 1,3 cm tenký a chlubí se dotykovou obrazovkou velikosti 4,3". Dokáže hlasově přehrávat příchozí textové zprávy, vytáčet hovory pomocí Bluetooth připojení, přehrávat MP3 hudební a video a zobrazovat fotografie. R700 navíc s bezpečnostní funkcí ve formě malého světelného senzoru, který přizpůsobuje podsvícení obrazovky na základě jasu okolního prostředí. Zaváděcí doporučená maloobchodní cena je 399 USD.

ASUS P527 GPS smartphone: Revoluce v mobilních telefonech
Nový GPS smartphone, který v sobě kombinuje funkce mobilního telefonu, navigátoru a PDA, získal prestižní ocenění veletrhu CES za inovaci v designu a technice za rok 2008. Asus P527 je navržen tak, aby uživatelům poskytoval jednoduchý přístup k nejnovějším technologiím GPS. Travelog a Location Courier byly mezi spoustou všestranných funkcí korunovány jako nejunikátnější funkce tohoto telefonu. Zatímco Travelog umožňuje uživateli zaznamenávat cestovní trasy a exportovat data do Google Earth, Location Courier slouží jako zařízení SOS, které zasílá GPS polohu uživatele na pět přednastavených telefonních čísel. V takovýchto naléhavých případech budou odeslány SMS zprávy na přednastavená čísla zmáčknutím jediného tlačítka. Asus P527 je prvním mobilním produktem ASUS uváděným na trh v USA.

WiMAX dnes a zítra
ASUS zároveň poodhalil své rozsáhlé produktové plány na připravenost WiMAX – širokopásmového standardu následující generace. Výkonný ředitel společnosti ASUS Jonney Shih se zmínil v rámci své prezentace na plán aktivace technologie WiMAX pro Severní Ameriku, který bude sahat od tradičních, ultrapřenosných a módních notebooků až po populární Eee PC. K panu Shihovi se v diskuzi o plánu vstupu technologie WiMAX na trh připojí Sean Maloney, výkonný viceprezident a generální ředitel skupiny prodeje a marketingu společnosti Intel, a Atish Gude, senior viceprezident mobilních širokopásmových služeb společnosti Sprint Nextel.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).