Hlavní navigace

ASUS WAVI Xtion - první systém snímání pohybu pro PC

[Tisková zpráva] Hannover, Německo (2. března, 2011) – ASUS na letošním veletrhu CeBIT představil zařízení WAVI Xtion („way-vee action”), které streamuje multimédia ve vysokém rozlišení z PC do velkoplošné televize na vzdálenost až 25 metrů. Zároveň lze multimédia, hry a aplikace jednoduše ovládat pohyby a gesty. Systém se tedy skládá ze dvou částí – bezdrátového zařízení WAVI pro streamování médií a pohybového senzoru Xtion založeného na infračerveném záření. WAVI Xtion představuje první oficiálně podporované PC rozhraní pro snímání pohybu a prodávat se začne v květnu. Cena zatím nebyla upřesněna.

Sdílet

Počítačová  zábava se snímáním pohybu na velkoplošných televizích

Systém WAVI Xtion spojuje technologii pro snímání pohybu firmy PrimeSense s uživatelským rozhraním ASUS Xtion Portal. Připojení k PC i televizi přes bezdrátové rozhraní HDMI (technologie WHDI) zajišťuje plynulé přenosy multimediálního obsahu ve vysokém rozlišení, tedy například filmů, her a fotografií, s frekvencí 5 GHz a dosahem až 25 metrů.

Patentovaný al­goritmus zařízení Xtion umožňuje v řadě aplikací nahradit klasické klávesové ovládání pohyby těla. K vyzkoušení je nyní první herní software, například MayaFit Cardio Lite, hra určená pro trénink kondice s rozpoznáváním pohybu, nebo BeatBooster, dobrodružná závodní hra pro více lidí, v níž hráči ovládají pohybem těla proudové vznášedlo.  

„Technologie přirozené interakce a intuitivní ovládání gesty je správná cesta pro ovládání všech zařízení. Jsme přesvědčeni, že naše řešení, jako je například uživatelské rozhraní použité u systému WAVI Xtion, představují budoucnost interakce uživatelů se spotřební elektronikou a pomohou prolomit bariéry, které stále mnoho lidí vůči moderním technologiím pociťuje,“ komentuje spolupráci se společností ASUS na vývoji řešení 3D snímání pro systém WAVI Xtion Inon Beracha, ředitel firmy PrimeSense  

Online obchod

WAVI Xtion nabízí výběr z široké nabídky multimediálního obsahu a zábavních aplikací, přičemž od třetího čtvrtletí letošního roku bude integrována podpora on-line obchodu ASUS @vibe, odkud lze získat hudbu, hry a aplikace.

Sada pro vývojáře Xtion Pro

Vývojáři se zájmem o vytváření zá­bavního obsahu pro PC ovládaného gesty mohou využít sadu pro vývojáře ASUS Xtion PRO, první profesionální sadu nástrojů pro práci s technologiemi pro snímání pohybu na PC. Sada přináší další příležitosti pro efektivní vývoj aplikací, včetně her všech žánrů. ASUS plánuje v březnu 2011 spustit soutěž Xtion Pro Developer Challenge s atraktivními cenami a smlouvami pro vítězné vývojáře. Vybrané aplikace budou umístěny v on-line obchodě ASUS @vibe. Podrobnější informace naleznete na webu www.asus.com.  

Technické  parametry

WAVI Xtion

WAVI
Bezdrátový  standard   Technologie AMIMON WHDI
Anténa   4× 5 MIMO
Provozní  frekvence 5 GHz
Dosah přenosu Až 25 metrů (přímá viditelnost)
Tx V/V   1× vstup HDMI
Rx V/V     1× výstup HDMI, 2× USB
Napájení DC výstup: 12 V, 2 A
Zvuk  Až 8 kanálů 192 kHz 24 bitů
 
Xtion
Provozní  rozsah   0,8–3,5 m
Zorné  pole (horizontální, vertikální, úhlopříčné) 58°, 45°, 70° 
Snímač Depth
Podporované  platformy Intel® X86 a AMD®
Podporované  operační systémy Microsoft Windows® XP, Vista, Windows 7 32bitový
Rozhraní/napájení USB 2.0
 

Sada pro vývojáře Xtion PRO     

Provozní  rozsah   0,8–3,5 m
Zorné  pole (horizontální, vertikální, úhlopříčné) 58°, 45°, 70°
Snímač Depth
Podporované  platformy Intel® X86 and AMD®
Podporované  operační systémy Microsoft Windows® XP, Vista, Windows 7 32/64bitový

Linux Ubuntu 10.10:X86, 32/64bitový

Rozhraní/napájení USB 2.0
Programovací  jazyky    C++/C# (Windows®)

C/C++ (Linux)

 

Parametry a funkce produktů  se mohou změnit bez předchozího upozornění. Další informace naleznete na webu www.asus.com.  

ASUS na veletrhu CeBIT 2011

Společnost ASUS má na veletrhu CeBIT 2011, který se koná ve dnech 1. až 5. března v německém Hannoveru, rozsáhlou expozici. Stánek ASUS naleznete v hale 17, stánek J06. Zástupci médií se mohou obrátit na lokální zástupce společnosti ASUS za účelem rozhovorů a soukromých prezentací produktů.

Další podrobnosti o společnosti ASUS na veletrhu CeBIT 2011 naleznete na těchto adresách:

http://cebit2011­.asus.com a http://techin­style.tv 

O společnosti ASUS

ASUS, jeden z TOP 3 výrobců  notebooků a jednička na trhu základních desek, je vůdčí společností no­vé éry digitálních technologií. Společnost ASUS navrhuje a vyrábí produkty, které přesně vyhovují potřebám dnešních digitálních domácností, kanceláří i jednotlivců. Její portfolio zahrnuje základní desky, grafické karty, monitory, stolní PC, notebooky, netbooky, servery, multimediální zařízení, bezdrátová řešení, síťová zařízení a mobilní telefony. Společnost ASUS se zavázala přinášet kvalitu a inovace, a také proto v roce 2010 získala 3 398 ocenění a ve svém odvětví dosáhla velkého uznání zásluhou revolučního počítače Eee PC. Díky více než deseti tisícům zaměstnanců na celém světě a špičkovému týmu 3 000 inženýrů pro výzkum a vývoj nových technologií dosáhly výnosy společnosti za rok 2010 celých 10 miliard amerických dolarů.