Hlavní navigace

AT Computers: Několikrát oceněný přístup k řešení podnikových procesů přispívá k růstu společnosti

[Tisková zpráva] Ostrava, 1. 6. 2009 – Sdílení klíčových informací a podpora důležitých procesů, které mohou společnosti pomoci udržet si konkurenceschopnost, jsou základními požadavky každé dobře fungující firmy. Společnost AT Computers se intenzivně věnuje systémovému řešení jak pro úkoly, zaměřené na efektivní správu zákaznických údajů a jejich segmentaci, tak pro úkoly související s řešením interních procesů a sdílením důležitých informací.

Sdílet

Pro svých více než 100 zaměstnanců nyní využívá nový podnikový portál na sdílení informací, který je postavený na softwaru Microsoft Office SharePoint Server 2007. Přístup k řešení uvedené problematiky v AT Computers se dva roky po sobě umístil mezi prvními třemi v soutěži Controllingový projekt roku, kterou organizuje poradenská společnost POINT Consulting. Poslední ocenění získal interní podnikový portál.

Původním cílem celého projektu bylo řešení požadavků, vycházejících z jiného realizovaného projektu – nové verze datového skladu. Nová technologie umožňuje efektivnější práci s daty a jejím největším přínosem je zásadní snížení doby mezi odesláním požadavku a získáním potřebných dat (doba odezvy), což zvyšuje efektivitu práce s datovým skladem.

Už v průběhu realizace prvotního záměru začal narůstat počet požadavků na podporu podnikových procesů pomocí podnikového portálu. Od původního záměru – postupného zpřístupnění reportu pro jednotlivé divize a oddělení firmy – se implementace zaměřila na realizaci veškerých požadavků souvisejících s podnikovým portálem. Náročnost realizace tohoto projektu byla vyvážena získáním důležitých informací a změnou přístupu k projektu – podnikový portál byl díky tomu od počátku chápán jako důležitý prvek ve firmě, ne jen jako prostředek pro práci s daty a reporty. Celé řešení pak navazuje na projekt „Implementace technologické podpory konceptu CRM“, který byl oceněn v roce 2007. Segmentace zákazníků a evidence interakcí slouží jako zdroj dimenzí pro sledování prodejních výsledků.

„Ve většině firem jsou IT oddělení a aplikační inženýři vnímáni jako podivíni a lidé, se kterými je lepší nekomunikovat a už vůbec od nich neočekávat jakékoliv informace včas. I u nás byl problém se získáváním dat ve správný čas, i když naše oddělení informačních technologií jinak pracuje téměř dokonale. Díky týmu Rostislava Vybírala, E-business ředitele, a speciálně Tomáše Lacha, našeho „specialisty na všechno nové, jsme však získali nové možnosti. Po důkladné analýze požadavků managementu a jednotlivých uživatelů jsme se rozhodli využít služby „Sharepoint services“. Nejen několikeré ocenění našeho systému je potom jasným signálem, že jsme se rozhodli správně,“ komentoval firemní portál Petr Vaněk, obchodní ředitel společnosti AT Computers.

„Zavedením Microsoft SharePoint udělala společnost důležitý krok pro své budoucí fungování. Bez informací ve správném složení a na správném místě, by totiž určitě nebylo možné dodržet růst ekonomických ukazatelů společnosti v plánovaných úrovních,“ doplnil Petr Suk, vedoucí projektového týmu.

O společnosti AT Computers
AT Computers je jednou z největších velkoobchodních firem působících v oblasti IT na území České republiky a Slovenska s ročním obratem 8,0 mld. Kč. Zároveň je největším českým výrobcem osobních počítačů. Více informací najdete na www.atcomp.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).