Hlavní navigace

ATComputers uvádí na trh DuelAdapter

[Tisková zpráva] Ostrava, 26. 3. 2007 – Společnost ATComputers uvádí na trh zcela nový produkt DuelAdapter, který slouží k propojení nejnovější generace notebooků s ExpressCard slotem se současnými PCMCIA kartami. Produkt bude dostupný koncem dubna 2007.

Sdílet

Většina nových notebooků uváděných na trh obsahuje už pouze ExpressCard slot, zatímco mnoho uživatelů má zakoupené PCMCIA karty pro datové přenosy, střih videa, připojení externích zařízení a jiné použití, které už jednoduše do svého nového notebooku nezasunou.

ATComputers nyní přichází s řešením tohoto problému. Novinka na trhu – DuelAdapter – je redukcí, která se zasune do ExpressCard slotu a do ní se pak jednoduše zasune PCMCIA nebo CardBus karta. Jedná se o nativní řadič, proto není uživatel omezen na nějakou konkrétní kartu, ale může použít jakoukoli PCMCIA kartu, kterou má k dispozici. DuelAdapter je snadno ovladatelný – stačí nainstalovat ovladač, vložit adaptér do ExpressCard slotu v notebooku a poté vložit PCMCIA kartu do adaptéru. Uživatel pak může kdykoliv vysunovat a zasunovat adaptér nebo PCMCIA kartu bez nutnosti restartu systému.

Data mohou být přenášena maximální rychlostí, kterou podporuje ExpressCard slot, tj. až pětkrát vyšší rychlostí než je tomu u USB 2.0.

Které notebooky jsou v současné době vybaveny už pouze ExpressCard slotem? Je to například značka Asus, nové notebooky uváděné firmou HP, a mnohé další. Investice do DuelAdapter redukce se proto vyplatí každému, kdo nechce své staré PCMCIA karty vyhodit a přestat používat.

Doporučená koncová cena je 3190 Kč bez DPH.

Výrobcem zařízení je společnost Duel Systems. Informace o této společnosti najdete zde: http://www.duel-systemsadapter­s.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).