Hlavní navigace

ATEN na veletrhu Computex 2007 představuje řešení KVM a HDMI určující nový směr v oboru

[Tisková zpráva] Zavítejte na prezentaci firmy ATEN v hale 1, stánky č. D008 / D010 / D012 / D107 / D109 / D111

Sdílet

Taipei, Tchajwan, 31. května 2007: ATEN International, přední společnost zabývající se návrhem, výrobou a distribucí propojitelných řešení, dnes oznámila uvedení nové technologie přepínačů KVM, ke kterému dojde na letošním veletrhu Computex v Taipei (5. až 9. června 2007). Jakožto přední světový výrobce produktů KVM s uceleným sortimentem řešení od domácích kanceláří až po velké podniky ATEN představí přepínače Cat 5 KVM, nyní nově uváděné na trh, dále přepínače LCD KVM, řešení pro správu serverů používající protokol IP, KVM extendéry a přepínač HDMI. Prezentace se bude konat v expozici firmy ATEN (hala 1, stánky č. D008 / D010 / D012 / D107 / D109 / D111).

Ve třech živých prezentacích ATEN představí jednotlivé funkce svých řešení KVM vhodných pro rozšiřování serverových místností, řešení Over the NET pro vzdálenou správu serverů a řešení HDMI Video určené pro domácí kina. Většina těchto řešení KVM představovaných na veletrhu Computex 2007 je na trh uváděna zcela nově.

Řešení pro vzdálenou správu serverů
Mezi řešeními pro vzdálenou správu serverů se na veřejnosti poprvé představí ekonomická verze přepínače Cat 5 KVM podporující funkci Over-IP. Přepínač KVM Cat 5 s 8 nebo 16 porty nabízí vzdálený přístup k připojeným přepínačům KVM nebo serverům prostřednictvím sítě LAN, WAN nebo přes Internet. Byly navrženy různé moduly CPU pro automatické převody, umožňující pružně řídit libovolnou kombinaci serveru a rozhraní (PS/2, USB, Sun a sériové rozhraní). Kromě toho připojení kabelem Cat 5 (nebo vyšším) prodlužuje vzdálenost mezi přepínačem KVM a serverem až na 40 metrů.

Firma ATEN rovněž odhalí nové zařízení KVM on the NET™, pomocí kterého mohou síťoví administrátoři dálkově přistupovat k přepínačům KVM i serverům prostřednictvím sítě LAN či WAN nebo přes Internet. Pro tento výrobek jsou typické rozšiřující funkce jako např. duální rozhraní PS/2 a USB pro počítačové klávesnice a myši nebo porty KVM, dálková podpora pro ukládání dat s porty USB umožňující přesunout virtuální paměťová zařízení na hostitelský systém a přistupovat k nim přes klienta, a dále lokální konzole USB jako další možnost přístupu k racku. Produkt KVM on the NET™ znamená další přidanou hodnotu a zajišťuje vzdálený přístup a rozšíření stávající infrastruktury KVM.

Řešení Matrix KVM
Další inovací produktu prezentovanou firmou ATEN na veletrhu Computex 2007 je nová základní konzole úrovně 2, přepínač Matrix KVM se 16 porty a dvěma virtuálními porty USB pro média pro každou konzoli. Tento výrobek z důvodu efektivní správy serverů podporuje jednotky CD-ROM a flash paměti prostřednictvím portu USB a podporuje až 96 uživatelských účtů. Nový základní přepínač Matrix KVM používá připojení kabelem Cat 5 (nebo vyšším). Kromě podpory serverů různých platforem (PC, Mac, Sun a sériové rozhraní) nabízí i rozhraní ve formě kombinované konzole (PS/2 a USB).

Řešení Dual Rail LCD KVM
Pro řešení LCD KVM firma ATEN představí první přepínač Cat 5 Dual Rail 19” LCD KVM na světě. Nový přepínač LCD KVM s 8 nebo 16 porty se vyznačuje podporou více platforem (PS/2, USB, Sun a sériové rozhraní). Kromě toho se nová kombinovaná konzole Cat 5 Dual Rail LCD objeví i na živé prezentaci. Tato konzole nabízí duální rozhraní pro podporu serverů a přepínačů KVM s klávesnicí a myší PS/2 nebo USB.

Pokroková konstrukce „dual rail“ firmy ATEN umožňuje nezávislé zasouvání monitoru LCD a klávesnice či dotykového panelu. Kvůli pohodlnému sledování a diagnostice serverů mohou administrátoři zasunout klávesnici či dotykový panel zpět a ponechat monitor v zorném poli – dokonce i když jsou dvířka racku serveru zavřená.

Řešení HDMI Video
Hlavní novinkou v rámci řešení firmy ATEN pro video je nově uváděný přepínač VS481 se 4 porty HDMI – přelomový produkt, se kterým firma ATEN obsáhla nejširší trh v oblasti videa. Kromě osvědčení HDMI ver. 1.2 je přepínač VS481 rovněž plně kompatibilní se standardem ochrany digitálního obsahu HDCP (High-Bandwidth Digital Content Protection) a nabízí čtyři vstupní porty HDMI, a tak umožňuje uživateli rychle a snadno sdílet zobrazovací zařízení HDMI až se čtyřmi vstupními zdroji HDMI, jako např. přehrávači HD DVD, satelitními systémy, digitálními videokamerami nebo herními konzolami. Provedení přepínače VS481 je pro uživatele příjemné v tom, že jeden ze čtyř vstupních portů HDMI je umístěn na čelním panelu. To je ideální pro snadné připojování zařízení, například digitální videokamery, aniž by bylo nutné hledat konektor HDMI na zadní straně přepínače. K dispozici je dálkový ovladač nebo tlačítka na přepínači pro výběr požadovaného vstupního zdroje.

Řešení KVM Extender
V rámci živých prezentací firma ATEN představí dvě zcela nová řešení extendéru – CE800 Audio KVM Extender. Produkt CE800 propojuje lokální a vzdálenou jednotku přes kabel Cat 5, a tak prodlužuje vzdálenost mezi počítačem a konzolí až na 250 metrů. Zařízení podporuje konzole USB (klávesnice USB, myš USB a monitor) a dále stereo mikrofony a reproduktory. CE800 poskytuje další vývod USB pro snadné sdílení souborů a podporuje vzdálená paměťová zařízení.

Chcete-li se dozvědět další informace o nových pokrokových výrobcích firmy ATEN, navštivte nás na veletrhu Computex Taipei 2007 v hale 1 na stáncích D008 / D010 / D012 / D107 / D109 / D111.