Hlavní navigace

ATEUS-VoiceBlue Enterprise – GSM brána s inteligentními službami

[Tisková zpráva]

Sdílet

ATEUS-VoiceBlue Enterprise – GSM brána s inteligentními službami

Praha 14.2.2005 – V nabídce společnosti 2N TELEKOMUNIKACE a.s. se jako novinka pro hannoverský veletrh CeBIT objevuje nová GSM brána ATEUS-VoiceBlue Enterprise. Je to v krátké době již druhá generace bran GSM/VoIP, tentokrát s důrazem na síťové služby.

„První generace bran ATEUS-VoiceBlue, kterou jsme představili a uvedli na trh loni, okamžitě vzbudila velký zájem odborníků z oblasti síťových technologií,“ říká ing. Oldřich Stejskal, generální ředitel 2N. „Velmi rychle se ukázalo, že zákazníci od spojení sítě LAN a GSM očekávají i další služby. Ty jsme během několika měsíců integrovali právě do nové brány ATEUS-VoiceBlue Enterprise.“

Nová brána poskytuje v první řadě hlasové spojení mezi sítěmi VoIP a GSM. Kromě kompatibility s protokolem SIP je brána nově určena pro protokol H.323 využívaný pro hlasové služby v řadě síťových aplikací. Brána je tak určena pro všechny sítě s hlasovými službami VoIP. Dva nebo čtyři moduly GSM, které lze osadit SIM kartami různých operátorů, obsluhuje LCR šetřící automat, který kromě běžných parametrů zohledňuje také volné minuty na jednotlivých SIM kartách a dokáže je plynule odčerpávat. Řada služeb brány je určena také pro zpracování příchozích volání. Kromě provolby DISA je k dispozici také služba inteligentního směrování příchozích volání, seznam VIP čísel jednotlivých uživatelů atd. Cílem je to, aby příchozí hovor byl automaticky směrován k uživateli, kterému patří.

Výrazné podpory se u brány ATEUS-VoiceBlue Enterprise dostalo datovým službám. Integrovaný SMS server představuje průlom v technologii 2N. U dosavadní řady produktů se aplikační software instaloval na připojeném počítači a brána samotná přenášela pouze data mezi sítěmi. Nová řada produktů aplikační software již obsahuje. Uživateli tak odpadá řada starostí s instalací i konfigurací a zároveň se výrazně zvyšuje spolehlivost aplikace jako celku. SMS server, běžící přímo v bráně, je dostupný přes internetový prohlížeč. Pro jednotlivé uživatele obsahuje privátní boxy, kde se archivují odeslané i došlé zprávy. Odesílání zpráv samozřejmě řídí LCR automat, schopný odčerpávat z karet mj. SMS zdarma. Příchozí zprávy mohou být tříděny podle obsahu, podle odesílatele a podobně, takže je lze doručit do boxu konkrétního uživatele. Díky integraci protokolů SMTP/POP3 umožňuje server odesílat i přijímat esemesky i v jiných poštovních programech, např. MS Outlook.

ATEUS-VoiceBlue Enterprise integruje také bránu pro přístup k internetu prostřednictvím služeb GPRS, vybavenou firewallem. V řadě zemí jsou podmínky GSM operátorů pro datové služby velmi výhodné. I tam, kde se tento způsob přístupu nevyužívá, představuje ATEUS-VoiceBlue Enterprise výhodné řešení záložního připojení pro případ nefunkčnosti metalických, či bezdrátových připojení. Brána je proto připravena také na využití služeb EDGE GPRS.

Výrazné změny doznal také hardware brány. Pro nasazení na různých světových trzích totiž brána musí podporovat širokou škálu GSM modulů pro různé GSM sítě. Pro dosažení potřebné variability 2N sáhla po osvědčené modulární konstrukci také u GSM bran. Další změny si vyžádala také implementace USB rozhraní pro administraci i rozšíření počtu přístupových kanálů pro internetové služby prostřednictvím USB modemu.

Více informací o produktech naleznete na www.2n.cz.


Kontaktní informace
Robert Peška
2N TELEKOMUNIKACE
tel.: +420 261 301 603
e-mail: peska@2n.cz

Karel Kapinus
PRAM
tel:: +420 603 200 944
e-mail:karel.ka­pinus@pram.cz

O společnosti 2N
2N TELEKOMUNIKACE je přední výrobce telekomunikační techniky s certifikovaným systémem řízení jakosti ISO 9001. Dlouhodobě se řadí mezi Českých 100 nejlepších firem v hodnocení společnosti Comenius. Kromě České republiky a Slovenska dodává své produkty do zemí EU i dalších regionů světa. Hlavní produktové řady obsahují komunikační servery, digitální a hybridní pobočkové ústředny, GSM brány s rozhraními ISDN PRI/BRI, GPRS či analogovými linkami a dveřní komunikátory. 2N v současnosti exportuje do více než 30 zemí celého světa, mezi klíčové zákazníky patří GSM a alternativní operátoři po celé Evropě.