Hlavní navigace

Atlas a Centrum ode dneška porostou společně

[Tisková zpráva] Atlas a Centrum se spojují pod jedním vlastníkem. Cílem spojení je rychlejší růst na obou trzích. Nová netmediální firma se stává lídrem na Slovensku a silnou dvojkou v Čechách. Zasáhne téměř 4 mil. návštěvníků v Čechách, téměř 1,4 mil. návštěvníků na Slovensku. Právě dnes startuje integrační proces, který má za úkol spojit know-how, talenty a kulturu obou společností. Značky a služby zůstanou zachovány a budou se rozvíjet společně. Předsedou představenstva všech společností byl jmenován Pavel Mucha, pod předsedou představenstva zůstávají stávající výkonní ředitelé.

Sdílet

Výsledkem této transakce je netmediální skupina s celkovým zásahem více než 4 mil. uživatelů v Čechách a více než 1,4 mil. uživatelů na Slovensku. Tato skupina se stává českou internetovou dvojkou s velkým náskokem, lídrem na Slovensku a mimo jiné dominantním hráčem na poli ženských webů napříč oběma zeměmi.

Předsedou představenstva byl jmenován dosavadní výkonný ředitel společnosti NetCentrum Pavel Mucha. Dosavadní výkonní ředitelé všech společností zůstávají ve svých pozicích.

,,Cílem spojení je rychlejší růst v Čechách a na Slovensku,“ říká předseda představenstva ve všech společnostech Pavel Mucha a první kroky popisuje následovně: ,,Právě dnes startuje integrační proces, který má za úkol spojit know-how, talenty a kulturu obou společností“.

Značky a služby zůstanou zachovány a budou se nadále rozvíjet společně. Uživatelé obou portálů nyní získají to nejlepší z obou světů. Mimo to se uživatelé mohou těšit také na zcela nové služby, u nichž bude kladen velký důraz na odladění a na přínos pro běžný život. Reklamní zadavatelé se mohou těšit na zcela nové možnosti v oslovování nových zákazníků.

Mezi poradce transakce patřily například společnosti Wood & Co, Pricewaterhou­seCoopers, Glatzova & Co a Freshfields Freshfields Bruckhaus Deringer.

Obě společnosti se přestěhují do společných prostor během první poloviny roku.

Atlas a Centrum pro tuto příležitost spustilo speciální webovou stránku www.spojeno.cz, kde zájemci naleznou všechny potřebné informace o spojení obou firem a budou moci přispět svým tipem na nové služby či na zlepšení stávajících služeb. Stránka bude průběžně aktualizována.