Hlavní navigace

Atlas.cz se odmítá účastnit nesmyslné honby za gigabajty

[Tisková zpráva]

Sdílet

ATLAS.CZ se odmítá účastnit nesmyslné honby za gigabajty

Společnost ATLAS.CZ v reakci na kroky svých konkurentů vydává toto prohlášení:

Praha, 14. dubna 2005 – Zaznamenali jsme dnes další zvýšení kapacity e-mailových schránek a velikosti příloh. Prakticky jsme schopni s dnešní technologií poskytnout uživatelům neomezenou velikost schránek a povolit velikost příloh až 40 MB. Nevidíme však smysl v plošném zvětšování e-mailových schránek uživatelů. Právě naopak, přílohy v řádu stovek megabajtů jsou holým nesmyslem a více než čím jiným jen marketingovým tahem, který nemá s reálným používáním e-mailových schránek nic společného.

Michal Černík, generální ředitel ATLAS.CZ k tomu uvádí: „Velikost schránky 2 GB a příloh 600 MB jsou přímou výzvou pro uživatele, aby mezi sebou sdíleli nejen vlastní fotografie, ale také jim dává prostor pro nelegální šíření hudby, filmů a softwaru. V žádném případě se nechceme stát nástrojem takového porušování práva.“ Za varující Černík považuje blízkost zvolené velikosti příloh a kapacitu standardního CD.

Z  průzkumů společnosti ATLAS.CZ vyplynulo, že většina uživatelů freemailu je připojena přes vytáčené připojení s rychlostí 56 kb/s, v lepším případě 128 kb/s. Odeslání přílohy s velikostí 600 MB je prostřednictvím tohoto připojení záležitost téměř 24 hodin – a to pokud počítáme s ideálním připojení, které je 100% stabilní.

Právě tak velikost schránky 2 GB nemá pro běžného freemailového uživatele praktické využití. Například firemní uživatel, který používá e-mail pro aktivní firemní komunikaci přijme a odešle za 1 rok přibližně 12.000 zpráv o celkové velikosti 800 MB. Michal Černík, k tomu dodává: „Z těchto čísel podle našeho názoru vyplývá, že pro freemailovou komunikaci je schránka o velikosti 1 GB více než dostatečná. Náš Bezpečný mail vidíme především jako nástroj komunikace, nikoliv jako úložiště dat. Odmítáme se proto nadále účastnit této nesmyslné honby za gigabajty.“

ATLAS.CZ se podle Michala Černíka zaměří na zabezpečení dostupnosti všech schránek pro uživatele, jejich ochranu před viry a nevyžádanou poštou a především dalšímu rozvíjení funkčnosti.


Kontakty:
ATLAS.CZ, a.s.
Martin Klofanda
Marketing Manager
eMail klofanda@atlas-as.cz
Mobil +420 777 143 033 

Neopublic s.r.o.
Filip Debef
eMail filipd@neopublic­.cz
Mobil +420 603 484 227

O ATLAS.CZ, a.s.
ATLAS.CZ je jeden z předních českých internetových portálů, jehož cílem je poskytovat uživatelům přehledným způsobem informace z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. Na stránkách portálu lze nalézt informace a služby z oblasti zábavy, nakupování, cestování nebo komunikace. K nejúspěšnějším patří například atlas firem, internetový autosalon, digitální mapy nebo živé audio a video přenosy na live.atlas.cz. ATLAS.CZ chce i v budoucnu rozšiřovat spektrum svých služeb a prostřednictvím moderních technologií nabízet všem svým návštěvníkům místo na internetu, kde se cítí jako doma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).