Hlavní navigace

Atlas.cz ukázal, že na internetu lze provozovat ziskovou službu

[Tisková zpráva]

Sdílet

Atlas.cz ukázal, že na internetu lze provozovat ziskovou službu

Tisková zpráva, Praha 29. srpna 2001 --- Prodej letenek a zájezdů na adrese „http://cesto­vani.atlas.cz“ přinesl za první měsíc fungování obrat ve výši 3,1 mil. Kč. Podle předběžného účetního vyhodnocení je již nyní jasné, že služba přinese i vysoký zisk. Výsledky podle provozovatelů služby signalizují, že česká veřejnost začala akceptovat nákupy na internetu a cesta k ziskům na internetu je možná.

Cestovatelský portál na adrese „http://cesto­vani.atlas.cz“ byl spuštěn 1. července 2001 a za první měsíc fungování zaznamenal více než 1 mil. shlédnutých stránek. Za stejný měsíc činil obrat portálu v prodeji letenek a zájezdů 3,1 mil. Kč.

http://cesto­vani.atlas.cz“ nabízí možnost zakoupení letenek, zájezdů (i last minute), turistických průvodců nebo sjednání cestovního pojištění. Tato internetová adresa umožňuje vyhledat cestovní kancelář dle určitého kritéria nebo nalézt články o cestování a informace o počasí v ČR i zahraničí. V měsíci říjnu nabídne portál ve spolupráci se společností OnlineBus prodej mezinárodních autobusových jízdenek. Z vyhodnocení návštěvnosti plyne, že návštěvníci portálu se nejvíce v červenci zajímali o zájezdy do Španělska. Na prodeji letenek spolupracuje provozovatel služby se společností Fractal.

„Náš výsledek je pozitivním signálem pro český internet“, říká Filip Rudolf, product manager ATLAS.CZ, a doplňuje „Výsledek totiž ukazuje, že je možné na českém internetu docílit zisku, pokud je kvalitní služba nabídnuta na místě, které uživatel běžně navštěvuje a kterému důvěřuje“.

Více informací:

ATLAS.CZ, a.s.
tel. +420 2 61 00 15 50
e-mail: komunikace@atlas-as.cz

O společnosti ATLAS.CZ, a.s.:

ATLAS.CZ, a.s. (http://msn.a­tlas.cz), je česká akciová společnost, provozující přední portál v České republice. Cílem je poskytovat všem uživatelům Internetu rychlé, profesionální a spolehlivé portálové služby v plné šíři a tím jim umožnit snadnou orientaci v Internetu. ATLAS.CZ poskytuje kromě jiného vyhledávání, zpravodajství, personalizaci, freemail, freewebhosting a obchodování (nákupy, aukce).