Hlavní navigace

ATLAS na léto!

[Tisková zpráva] Do letního hávu se oděl portál ATLAS.CZ a jeho obsah tak vychází vstříc uživatelům, kteří už na prázdninách jsou nebo se na ně teprve chystají. Tématické služby na Atlasu přinášejí poučné i oddechové čtení, vyhledávání a další servis pro letní čas. Nejvíce novinek naleznete na službách aMapy a Cestování, na své si však přijdou i čtenáři Žena.atlas.cz.

Sdílet

Praha, 14. července 2007 – Na službě aMapy.cz (www.amapy.cz) se největší návštěvnosti těší speciál Dovolená v Chorvatsku zobrazující aktuální nabídky a slevy jednotlivých cestovních kanceláří přímo v konkrétních lokalitách této oblíbené turistické destinace. V tuzemsku pak zejména řidiče zaujmou novinky vznikající ve spolupráci se serverem www.poi.cz, zobrazující umístění stacionárních a mobilních radarů i s přehledem dálničních exitů na území ČR. Těm, které i ve volných dnech doprovází notebook s mobilním připojením, je určena podrobná lokalizace wifi přístupových bodů, příznivce jídla a pití zase potěší aktualizovaná databáze pohostinských zařízení. Připraveny jsou také čerstvé informace o více než 570 kempech, chatových osadách a tábořištích v Česku i na Slovensku. Tuto službu bude pro Atlas zajišťovat on-line katalog Dokempu (www.dokempu.cz), na jehož stránky zavítá během sezóny denně přes 5 tisíc uživatelů.

Na aMapách najdou zájemci v nejbližší budoucnosti také několik novinek. Zejména to budou články z časopisu Lidé a Země, s nímž Atlas navazuje rozsáhlou spolupráci, podrobnější měřítko 1:4000 pro základní mapu a plánovač tras po evropském kontinentu.

Na službě Cestování.atlas.cz osloví zájemce například tipy a zajímavosti na toulky světem i Českou republikou, obrazové i textové reportáže ze všech koutů planety, praktické rady pro cestovatele, kurzovní lístek s kalkulačkou nebo informace o počasí – stačí navštívit http://cestova­ni.atlas.cz.

Žena.atlas.cz se rovněž převlékla do svůdných plavek. S prvním prázdninovým dnem spustila pod heslem „Užijte si letní pohodu s Atlasem“ nový speciál Léto. Svým obsahem pokrývá celou letní tématiku – od cestování přes kulturní akce až po módu a hubnutí nebo soutěže o věcné ceny. Na stránky http://zena.a­tlas.cz/leto/ všechny zve produktová manažerka této služby Natália Lukášová: „Letní speciál s novým atraktivním designem je nejen magazínem, kde si můžete přečíst řadu zajímavých informací, ale také praktickým průvodcem pro každého, kdo chce vyrazit za zážitky, ať už v tuzemsku nebo v zahraničí. Navíc vám již nyní můžeme slíbit další ´zlepšováky´, které budou stát za to!“