Hlavní navigace

ATP World Tour 1000 – Miami

[Tisková zpráva] NOVA Sport bude vysílat další dávku nejlepšího světového tenisu z turnaje série ATP World Tour Masters v Miami

Sdílet

Praha 25. března 2010 – Turnaj, který se poprvé konal v roce 1985, je mnohými považován za pátý grand slam sezóny a patří mezi nejprestižnější turnaje série ATP a WTA. Patří mezi několik málo turnajů, na kterých hraje hlavní soutěž singlů více než 64 hráčů, a turnaj trvá déle než týden. Hlavní části letošního 12denního turnaje se zúčastní 96 hráčů. Celková dotace mužské části turnaje je 3 640 000 USD.

Mezi zajímavosti patří skutečnost, že v roce 2006 se turnaj v Miami stal prvním turnajem na území USA, kde bylo povoleno použití tzv. jestřábího oka pro ověření správnosti výroků rozhodčích. Diváci se mohou těšit na zápasy Radka Štěpánka, který bude usilovat o návrat na pozice v žebříčku ATP, které v úvodu roku ztratil, a také na snahu Tomáše Berdycha navázat na solidní výkony, které mu pomohly k návratu do první světové dvacítky. Zajímavé bude také sledovat, zda vydrží forma senzačnímu vítězi posledního turnaje v Indian Wells, kterým se překvapivě stal Chorvatský veterán Ivan Ljubičič a který diváci rovněž mohli sledovat na stanici NOVA Sport.

Sledujte přímé přenosy z Miami od 27. 3. na stanici NOVA Sport