Hlavní navigace

ATP World Tour 1000 pokračuje v Římě

[Tisková zpráva] Sotva se srbský tenista Novak Djokovič potěšil pohárem Iona Tiriaca za vítězství na turnaji v Madridu, rychle se musí se všemi konkurenty přesunout do Říma, kde začal v pořadí pátý turnaj letošní série ATP World Tour 1000.

Sdílet

Praha 9. května 2011 – Také na Internazionali BNL d'Italia půjde hlavně o to, jestli rozjetého Srba někdo dokáže porazit. V Madridu k tomu měl nejblíž mladý Brazilec Thomaz Bellucci, který nad Djokovičem v semifinále vedl 6:4 a 3:1, dobře rozehraný zápas ale nedotáhl. Ve finále pak po životním výkonu na antuce zdolal Djokovič i Rafaela Nadala a z jeho náskoku v čele světového žebříčku ukrojil další tučnou porci bodů. Navíc i v Římě obhajuje Nadal loňské vítězství, a tak ani v tomto týdnu svůj náskok na Djokoviče prakticky nemůže zvýšit.

Na poslední velký turnaj před startem grandslamového Roland Garros se přihlásil jediný Čech, Tomáš Berdych. V Madridu nezklamal, když si zahrál čtvrtfinále, a svou pouť turnajem v italské metropoli zahájí proti Argentinci Monacovi, kterého minulý týden porazil ve dvou setech. Pokud sedmý nasazený Berdych zvládne nástrahy svých úvodních dvou zápasů, může ve čtvrtfinále nastoupit proti Rogeru Federerovi. Švýcar je v aktuálním pořadí ATP Tour stále třetí, ale jak už v letošní sezóně několikrát ukázal, na současný tenis Nadala a Djokoviče nemá. Turnaj v Římě je pro Federera další možností, jak oba nezastavitelné rivaly alespoň přibrzdit.

Přímé přenosy z turnaje v Římě začínají na Nova Sport každý všední den krátce po poledni, nedělní finále odstartuje v 16:15

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).