Hlavní navigace

ATP World Tour 1000 pokračuje v Montrealu a Cincinnati

[Tisková zpráva] Tenisová sezóna 2011 pokročila k další kapitole. Po dvou evropských grandslamových turnajích čeká světovou tenisovou smetánku poslední letošní zastávka „Velké čtyřky“. A v rámci přípravy na US Open poměří Djokovič, Nadal, Federer a spol. síly na tradičních severoamerických podnicích série ATP World Tour 1000 – Rogers Masters v Montrealu a Southern & Western Financial Group Masters v Cincinnati.

Sdílet

Praha 8. srpna 2011 – Kdo s koho. Tak by mohlo znít motto obou letošních betonových podniků Masters, které v srpnu vidí severoamerický kontinent. První hráč světa a vítěz čtyř z dosavadních pěti turnajů „tisícové“ série – Novak Djokovič – i jeho největší konkurent – Rafael Nadal – totiž na těchto turnajích obhajují stejnou porci 540 bodů. Djokovič má v žebříčku dostatečný náskok, ten se ale může rozplynout stejně rychle, jako ho suverénní Srb začátkem července ve Wimbledonu získal.

Obhajoba vítězství ale čeká na těchto turnajích zcela jiné hráče. Poslední dva ročníky Canadian Open ovládl Andy Murray, hned čtyřikrát z posledních šesti ročníků v Cincinnati pro změnu triumfoval čerstvý třicátník Roger Federer. Djokovič ani Nadal zejména na turnaji v Ohiu nezáří, Španěl se tam dokonce ještě nikdy nepředstavil v boji o titul. Pravidelně naopak bodují domácí borci – při neúčasti trápícího se Roddicka spoléhají Američané hlavně na Fishe s Isnerem.

V Montrealu se letos představí i dva Češi. Tomáš Berdych má v pozici sedmého nasazeného volný los pro první kolo, v tom druhém by měl nastoupit proti Ukrajinci Dolgopolovovi a ve třetím může číhat Gilles Simon. Vítěz předešlého turnaje ve Washingtonu Radek Štěpánek dostal od pořadatelů výjimku a v hlavní soutěži se představí i přesto, že tomu jeho žebříčkové postavení v době přihlášek neodpovídalo. Los ale ke Štěpánkovi milosrdný nebyl – hned na úvod změří síly s Felicianem Lopezem, v případě postupu pak s Mardym Fishem.

Turnaj v Montrealu vám nabídneme každý všední den od 18 hodin,o týden později v Cincinnati startujeme od pondělí do pátku v 17 hodin. Oba víkendy samozřejmě patří závěrečným bojům. Finále Rogers Masters začne v neděli 14. srpna ve 21 hodin a boj o titul na Southern & Western Financial Group Masters pak v neděli 21. srpna v 18:30 hodin.