Hlavní navigace

Atraktivita Software AG jako zaměstnavatele stále roste

[Tisková zpráva] Společnost se poprvé umístila v první dvacítce nejoblíbenějších firem německých studentů informatiky. Silný obchodní model, výjimečné možnosti dalšího vzdělávání, atraktivní systém odměňování a rozsáhlý work-life balance program řadí společnost mezi vysoce ceněné zaměstnavatele. Software AG navíc dokázala zareagovat na nedostatek kvalifikovaných odborníků v oboru informačních a komunikačních věd svým University Relations programem.

Sdílet

Darmstadt / Praha 24. června 2010 – Němečtí studenti informatiky poprvé zařadili Software AG mezi jednu z 20 firem, ve kterých by nejraději pracovali, tedy mezi společnosti jako jsou Cisco Systems, Oracle Deutschland GmbH či Hewlett-Packard. Vyplynulo to z nedávného průzkumu, který mezi více než 20 000 studenty informačních věd, ekonomie, technických oborů a přírodních věd provedla společnost Universum Communications.

„Výsledky průzkumu mě potěšily, protože právě na zvýšení povědomí o Software AG mezi německými studenty IT jsme se zaměřovali,“ říká Karl-Heinz Streibich, generální ředitel Software AG. „Dnešní absolventi hledají náročnou práci v úspěšné firmě. Chtějí dostat možnost rozvíjet se a vydělávat slušné peníze, aniž by museli obětovat rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Je to Software AG, kdo nabízí odborníkům tu pravou kombinaci ekonomického úspěchu, práce plné výzev, atraktivního odměňování i podpory work-life balance. A stále více absolventů si to začíná uvědomovat.“

Ekonomický úspěch společnosti Software AG je možné připsat jejímu robustnímu obchodnímu modelu, založenému na špičkových produktech a řešeních, které řídí nejdůležitější procesy a ochraňují obchodní aktivity jejích zákazníků. Výdaje na tyto produkty a řešení představují provozní náklady, které se v ekonomicky obtížných dobách škrtají podstatně méně než investice do nové IT infrastruktury. To je důvod, proč i v krizovém roce 2009 Software AG co do zisků rostla a proč v nastoupeném růstu bude pokračovat.

Společnost zaměstnává špičkové odborníky v oboru vývoje, consultingu, prodeje a správy IT. Corporate University, založená v roce 2005, nabízí zaměstnancům všeho zaměření cílené zvyšování kvalifikace, a to prostřednictvím on-line platformy pro e-learning a vzájemné vzdělávání (learning management system). Jen v roce 2009 zaměstnanci úspěšně zakončili více než 8 000 kurzů a bylo jim uděleno přes 300 certifikátů. Mezinárodní High Potentials Program – v současné době běží třetím rokem – je šitý na míru zaměstnancům, kteří vynikli výkonností a mohli by se v příštích letech stát základem dalšího růstu společnosti.

Struktura odměn a benefitů v Software AG je založená na globálních standardech, zaměstnanci tedy mají zaručené – vzhledem k podmínkám trhu – vysoce atraktivní výdělky. Vedení společnosti si navíc uvědomuje, že kromě samotné mzdy a možnosti odborného rozvoje začíná být pro spolupracovníky stále důležitější work-life balance, tedy rovnováha mezi prací a osobním životem. Společnost proto uznala za vhodné investovat do rozvoje programů, uzpůsobených podle zvyklostí a potřeb té které země, které zahrnují například poradenství v takových oblastech, jako je péče o děti a rodinu, ale také sportovní programy či dny zdraví a fitnes.

Zvyšování atraktivity společnosti jakožto zaměstnavatele ovšem samo o sobě ještě neznamená příliv vynikajících zaměstnanců. V oboru informačních a komunikačních technologií to platí obzvláště. Jak ukazuje nedávný výzkum Spolkového svazu informatiky, telekomunikací a nových médií (BITKOM), zejména v oblasti softwarových a IT služeb existuje na trhu práce převis poptávky nad nabídkou: chybí až 20 000 odborníků. Software AG čelí tomuto nedostatku kvalifikované síly aktivně, svým University Relations programem. Jeho základní ideou je poskytnout pro účely výuky a výzkumu vysokým školám a univerzitám po celém světě zdarma veškeré produkty Software AG. Zároveň s tím dostávají studenti nabídku seznámit se se společností na přednáškách hostujících odborníků, na dnech otevřených dveří i na akcích pořádaných společností. Vytvářejí se pracovní příležitosti pro studenty, nabízí se supervize jejich disertací. V uplynulých třech letech na programu participovalo přes 280 kateder z více než stovky německých univerzit; více než 2 800 studentů tak mohlo přímo u zdroje studovat principy servisně orientované architektury (SOA) a řízení podnikových procesů (BPM).

O společnosti IDS Scheer
IDS Scheer je součástí skupiny Software AG a je přední společností na trhu software pro řízení podnikových procesů (Business Process Management – BPM) a dalších řešení a služeb pro společnosti i veřejné organizace. Nabízí pomocí produktů řady ARIS Platform integrované, komplexní portfolio řešení pro strategii, design, implementaci a controlling podnikových procesů . Použitím vlastní metodiky ARIS Value Engineering (AVE) nabízí IDS Scheer ideální propojení mezi firemní strategií, podnikovými procesy, řešením IT a pr ocesním controlingem.

Plná integrace IDS Scheer a Software AG je plánovaná do konce roku 2010.

O společnosti Software AG
Software AG je přední světový dodavatel řešení pro Business Process Excellence. Již 40 let přichází s inovativními řešeními, mezi nimiž je i první vysoce výkonná transakční databáze Adabas, první platforma pro analýzu podnikových procesů ARIS nebo první B2B server a na SOA založená integrační platforma webMethods.

Naše jedinečnost spočívá v tom, že nabízíme nejjednodušší a nejsnáze ovladatelná end-to-end řešení pro business process management (BPM), navíc s nejnižšími náklady na pořízení a provoz. Naše značky, špičky ve svém oboru – ARIS, webMethods, Adabas, Natural and IDS Scheer Consulting – představují jedinečné portfolio, které zahrnuje procesní strategii, navrhování, integraci a kontrolu procesů, na SOA založenou integraci a data management, implementaci procesně řízeného SAP a konzultační služby a servis v oblasti strategických procesů.

Software AG dosáhla v roce 2009 obratu 847 milionů € (IFRS, neauditováno) a má víc než 6 000 zaměstnanců, kteří poskytují ser vis pro víc než 10 000 společností a veřejných institucí v 70 zemích světa. Naše komplexní softwarová a servisní řešení umožň ují společnostem dosahovat rychleji trvalých podnikatelských výsledků. Vedení společnosti sídlí v Německu, společnost je registrovaná na Frank furtské burze (TecDAX, ISIN DE 0003304002 / SOW).

Software AG – Get There Faster
Podrobnější tiskové informace včetně databáze obrazových a multimediálních materiálů jsou dostupné na adrese www.softwareag­.com/press nebo www.ids-scheer.com/press.