Hlavní navigace

AudioTube.in začíná

[Tisková zpráva] Praha, 21. listopadu 2008 – Dnes zahajuje svůj zkušební provoz nový server AudioTube.in. Služba nabízí uživatelům možnost umístit na síť libovolné audio soubory. „Na internetu existuje mnoho serverů, které vám hudební obsah prodávají nebo dokonce dávají zadarmo, zatím ale neexistuje služba, která vám umožní vlastní zvukové nahrávky umístit na server a sdílet je s ostatními uživateli. V tom je AudioTube.in zcela jedinečné,“ říká Jakub Bouček, autor projektu.

Sdílet

AudioTube.in je ve své podstatě služba podobná populárnímu portálu YouTube, místo na videa se ale soustředí pouze na zvukové soubory. „Na YouTube najdete mnoho hudebních nahrávek amatérských kapel, které jsou doplněny o obraz jen z nutnosti. My chceme nabídnout začínajícím tvůrcům platformu, kde se budou moci soustředit opravdu jen na kvalitu samotné zvukové nahrávky a nemusí si při tom ještě osvojovat režisérské schopnosti,“ pokračuje Bouček.

Autoři projektu jsou si vědomi toho, že z počátku bude novou službu provázet řada dětských nemocí. Právě proto je start provozu označen za testovací. Nedostatky AudioTube.in budou rychle odstraňovány a uživatelé se mohou těšit na neustále nové a nové funkce. Za všechny jmenujme třeba možnost vytváření vlastních playlistů a s tím související daleko pokročilejší přehrávač. Ten si budou moci uživatelé umístit na své vlastní internetové stránky pomocí embeded kódu.

AudioTube.in je tak jistě službou, kterou se vyplatí sledovat. Pro hudební fanoušky je lákavé třeba to, že zde možná budou moci sledovat zrození nové hudební hvězdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).