Hlavní navigace

AUKCE UKONČENA – DALŠÍCH 50 TISÍC PRO GORILY

[Tisková zpráva] Malba Moji od Ivy Hüttnerové má svého nového majitele. Stejně tak ilustrace Kijivu s Mojou od Pavla Sivka a řada fotografií pražských goril od Khalila Baalbakiho. Dobročinná aukce ve prospěch goril byla dnes v 16 hodin ukončena.

Sdílet

Internetová aukce probíhala od 12. do 22. června na stránkách Aukro.cz. Během těchto 10 dní měli všichni příznivci goril možnost dražit umělecká díla a zároveň pomáhat gorilám.

„Výsledek aukce nás velmi potěšil. Díky obrovského zájmu o všechny dražené předměty se nám podařilo získat téměř 50 tisíc Kč, které poputují na sbírkové konto Odhalení ve prospěch ochrany goril nížinných žijících v Africe“, říká autor projektu Miroslav Bobek.

Aukci ukončil příhoz na gorilku Moju, který se stal nejen posledním příhozem, ale zároveň se díky němu cena díla navýšila na 29 100 Kč. O toto dílo bojovalo celkem 28 zájemců.

Ilustrace Kijivu s Mojou od Pavla Sivka byla vydražena za 4 550 Kč, a za fotografie Khalila Baalbakiho se podařilo vydražit částky v hodnotě od 2 550 Kč do 4 050 Kč.

Úspěšným dražitelům předá výtvarná díla patronka aukce Lucie Bílá, která se již dříve do projektu Odhalení zapojila jako vypravěčka gorilích pohádek. Ty vyšly na CD Moja a páv s titulní malbou Ivy Hüttnerové.

Více informací o průběhu dražby naleznete na: www.rozhlas.cz/od­haleni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).