Hlavní navigace

Aukro.cz rozdělí účty, podpoří tím firmy

[Tisková zpráva] Největší český aukční portál Aukro.cz podpoří firmy, které i díky krizi v čím dál větší míře objevují internetové aukce. Firmy nejsou na Aukru žádnou novinkou, po celou dobu existence aukčního portálu měli jejich majitelé možnost se přihlásit jako podnikající subjekty. V průběhu října ale na Aukru dojde ke zcela transparentnímu rozdělení uživatelských účtů na podnikatelské a soukromé.

Sdílet

Uživatelé s podnikatelskými účty budou na Aukru rozlišeni speciální ikonou vedle svého uživatelského jména a navíc budou u účtu zobrazeny konkrétní údaje o firmě. Důvodem oddělení profesionálních prodejců od soukromých osob je viditelnější rozlišení prodejců pro nakupující. V budoucnu také přibudou nové nástroje, které umožní firmám efektivněji oslovovat nové zákazníky.

„Směřujeme k tomu, aby Aukro.cz bylo naprosto transparentní, z čeho poplynou výhody pro všechny zúčastněné strany. Firmy získají speciální označení, díky kterému se budou moci lépe zviditelnit pro nové zákazníky. Uživatelé zase získají nástroj, který jim pomůže získat představu o výši komfortu, jenž jim může prodávající poskytnout,“ popisuje hlavní důvody tohoto kroku Pavlína Zábojníková, výkonná ředitelka Aukro.cz.

Noví uživatelé Aukro.cz si typ účtu zvolí už rovnou při registraci, zatímco stávající uživatelé budou k výběru privátního nebo podnikatelského účtu vyzváni. Svůj „status“ mohou změnit do šesti měsíců.

„Aukro.cz je pro firmy nový, velmi atraktivní obchodní kanál, kde mohou najít a nacházejí spoustu nových zákazníků. Stejně jako v případě jiných obchodních kanálů je ale ani obchodování na Aukru nezbavuje povinností, které plynou ze zákona,“ dodává Pavlína Zábojníková.

Aukro.cz – čísla a zajímavosti k dnešnímu datu:

  • Uživatelé Aukra prodali v letošním roce 7,3 milionu předmětů v hodnotě 3 mld. Kč.
  • Bylo vystaveno 17,7 milionu předmětů.
  • Měsíčně je vystaveno průměrně 2 mil. aukcí.
  • Právě nyní je vystaveno téměř 2,5 milionu předmětů v 680.000 aktivních aukcích.
  • Podíl firem je nyní 10 %, stále se zvyšuje.
  • Nejvíce se prodává elektronika, oblečení a sběratelské unikáty.
  • Podíl problémových aukcí činí necelé procento z celkového objemu transakcí (v čísle jsou započítány i problémové transakce, kde došlo k nedorozumění at­p.).

O společnosti Aukro
Společnost Aukro provozuje největší internetový aukční portál v České republice, který se od svého zahájení v roce 2003 orientuje jak nejširší veřejnost, tak i na firmy. Aukro se velmi rychle rozvíjí, komunitu Aukro.cz tvoří bezmála 1,3 milionu registrovaných uživatelů. Pro společnost Aukro pracuje více než 70 zaměstnanců. Hodnota obchodovaných transakcí v loňském roce překročila 2,5 miliardy korun. K prioritám vývoje služeb portálu Aukro.cz patří bezpečnost, rychlost a jednoduchost obchodování. O úspěchu v oblasti e-commerce svědčí spuštění a provoz sesterských aukčních servisů v 9 zemích střední a Východní Evropy (Polsku, Bulharsku, Maďarsku, Rusku, Rumunsku, Slovensku, Bělorusku, Kazachstánu a na Ukrajině). Více informací na www.aukro.cz